środa, 26 maja 2021

Doskonały, debiutancki romans historyczny - Dama Kier - Monika Godlewska - Wydawnictwo Lira

Mam wrażenie, iż romans historyczny, przeżywa obecnie swój renesans i piękny rozkwit. Nie ukrywam, iż za sprawą Wydawnictwa Lira, ja również przekonałam się do tegoż gatunku literackiego i z wielką ochotą sięgam po powieści z tego kręgu. Dziś u mnie doskonały, debiutancki romans historyczny, który swą premierę miał niedawno, bowiem w marcu.


Dama Kier - Monika Godlewska

Premiera: 17 marca 2021

Wydawnictwo: Lira

Oprawa: okładka miękka

Ilość stron: 480


Dama Kier, to powieść, którą napisała Monika Godlewska, lekarz, w przyszłości chirurg, debiutująca pisarka, zafascynowana historią, pisała wiersze, dziś zaś poświęca się prozie, czy jej pierwsza książka Dama Kier, przypadła mi do gustu? Od razu zdradzę Wam, że bardzo! Powieść czyta się świetnie i z wielką przyjemnością, jest to romans historyczny, z niesamowicie klimatycznym, pięknym tłem z początku XX wieku. Mamy tu przystępny język, sporo dialogów, które dynamizują ciekawą całość z dobrze skonstruowaną, wciągającą fabułą. Nie ma tu miejsca na nudę, dzieje się sporo, jest oczywiście miłość, ale też liczne konwenanse, intrygi i skandale. Na uwagę zasługuje główna bohaterka Nora, czyli Lady Eleanor Hardinge. Młoda i piękna arystokratka, mama Williama i wdowa, przybywa z Indii do mglistego Londynu, tu czeka ją sporo problemów i niespodzianek. Nora szybko staje w centrum londyńskich salonów, powoli dąży do celu, bawi się, zaś jednocześnie dobrze kalkuluje, na jej drodze pojawia się też tajemniczy, niebieskooki Irlandczyk Cillian Shaw. To będzie tylko przelotny romans – powiedziała pod nosem. Dama Kier, to książkowa rozrywka, trzymająca wysoki poziom barwnego i pełnego emocji, kostiumowego romansu historycznego, zdecydowanie świetna lektura na wiosenne, majowo-czerwcowe wieczory!


 

 

18 komentarzy:

 1. Tak to zdecydowanie książka dla mnie, szukałam ostatnio jakiegoś romansu, a jeszcze jak historyczny to tym bardziej:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio coraz bardziej lubię ten gatunek książek, więc zapisuję sobie tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię tego typu powieści, więc jeśli będę miała okazję, na pewno przeczytam tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Widziałam tę książkę już na instagramie i mnie zainteresowała :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię romanse z historycznym tłem. Fajna propozycja na deszczowy dzień. Pozdrawiam cieplutko ☀️

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj nie, nie moje klimaty. Romanse, to chyba ostatni gatunek, po jaki bym sięgnęła :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Za romansami jakoś specjalnie nie przepadam, ale historyczne lubię przeczytać od czasu do czasu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też stricte romansów nie czytuję, zaś tu jestem zachwycona :)

   Usuń
 8. W sumie na wakacje, mogłabym sięgnąć po taką pozycję :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Takiego romansu historycznego nie czytałam i aż jestem ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń