sobota, 21 sierpnia 2021

Wstrząsający reportaż o wampirze z Bytowa - Wampir. Jak rodzi się zło - Magda Omilianowicz ze wstępem Igora Brejdyganta.

Wampir. Jak rodzi się zło, nie jest to zdecydowanie łatwa lektura. Magda Omilianowicz w swym reportażu, przedstawia nam zbrodnie słynnego wampira z Bytowa, bazując na jego zeznaniach i opierając się na opiniach specjalistów z wielu dziedzin. Próbuje też pomóc czytelnikowi pojąć w jakiś sposób jego postępowanie i przybliżyć jednocześnie jego jakże okrutne morderstwa. 


Wampir. Jak rodzi się zło. Epilog - Magda Omilianowicz

Premiera: 21 lipca 2021

Wydawnictwo: Kompania Mediowa

Oprawa: miękka

Ilość stron: 248


Autorka Magda Omilianowicz, jest dziennikarką, napisała już sporo książek reporterskich, ale też podróżniczych, realizowała też reportaże telewizyjne. Wampir. Jak rodzi się zło, jest nowym wydaniem uzupełnionym książki z 1995 roku, pod tytułem Bestia. Studium zła. Warto tu zwrócić uwagę na ciekawy wstęp Igora Brejdyganta, zatytułowany Wampir, czyli ecce homo. Książka przedstawia nam postać Pękalskiego, nie tylko poprzez liczne zeznania, wizje lokalne i prowadzone śledztwa, ale też przez pryzmat jego życia, rodziny, dzieciństwa i realne akta sprawy. Mamy tu też opinie specjalistów, doktorów, psychologa więziennego, a nawet jasnowidza, wypowiada się też Michał Fajbusiewicz. Jest to dobrze napisany, wstrząsający, mrożący krew w żyłach, mocny reportaż, który wieńczy pytanie, co dalej. Wampir z Bytowa po odbyciu kary więzienia i terapii, przebywa obecnie, bezterminowo w ośrodku w Gostyninie, jest zbyt niebezpieczną, okrutną bestią, by stać się częścią społeczeństwa. Jeśli tylko macie siły, stalowe nerwy, zdecydowanie warto poznać tę unikalną publikację.   


  

19 komentarzy:

 1. Jestem bardzo ciekawa tego reportażu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam ten reportaż i na pewno go przeczytam. Czuję, że to będzie intrygująca lektura.

  OdpowiedzUsuń
 3. na pewno sięgnę po ten reportaż, lubię takie pozycję

  OdpowiedzUsuń
 4. Postać Pękalskiego jest straszna...widziałam wywiady z nim,programy... Przeraża że osobę bardzo życzliwą która dawała mu jedzenie potraktował w najgorszy sposób...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest w książce o tej sytuacji także, przerażające!

   Usuń
 5. Lubię tego typu książki i z chęcią bym sięgnęła
  Pozdrawiam Kolorowo!

  OdpowiedzUsuń
 6. Od czasu do czasu sięgam po takie mocne reportaże. Byc mozę i na ten przyjdzie odpowiedni moment

  OdpowiedzUsuń
 7. Zdecydowanie boję się takich reportaży :) Nie dla mnie :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Mnie ciekawi ta książka i to bardzo, także koniecznie muszę po nią sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 9. Oj, bardzo drastyczna i ciekawa sprawa sprzed lat.

  OdpowiedzUsuń