wtorek, 5 lipca 2022

Lato z Lirą! Lipcowe premiery Wydawnictwa Lira – Gwiazdy Oriona, Żona alchemika, Śmierć nadejdzie w urodziny, Lupus oraz Dama Pik!

Letnie premiery Wydawnictwa Lira, zaskakują i intrygują. Pośród nowości powitamy zarówno kryminał sensacyjny, kryminał w odsłonie retro, powieść historyczną, komedię kryminalną, ale też książkowe nuty romantyczne, zatem każdy wybierze coś dla siebie na wakacyjne i urlopowe dni. Zapraszam, by poznać owe, świetne zapowiedzi!


Żona alchemika - Paulina Kuzawińska

Premiera – 6 lipca 2022

Książka, na którą czekam z wielką niecierpliwością. Trzy tomy cyklu z Madeline Hyde oraz Cienie Paryża, autorstwa Pauliny Kuzawińskiej, zachwyciły mnie totalnie, zatem jestem przekonana, iż jej nowa powieść, również przypadnie mi do gustu. Zapowiada się klimatyczna powieść, umiejscowiona fabularnie u schyłku XVI wieku, skąpana w aurze mrocznych tajemnic i alchemii, warto już od jutra szukać tejże książki na półkach księgarni.    

Schyłek XVI wieku, zamek Krawarz. Do pięknej Weroniki dociera wiadomość, że jej mąż, słynny alchemik, nie żyje…Kiedy młoda i piękna Weronika von Stiber dowiaduje się o śmierci męża, słynnego alchemika, ze wszystkich sił pragnie zacząć życie od nowa. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ okoliczności jego zgonu pozostają niejasne. Młoda wdowa postanawia wyruszyć do Pragi, żeby uzyskać odpowiedzi na dręczące ją pytania. Wówczas w jej życiu pojawia się dwóch mężczyzn: pochodzący z Krakowa alchemik Michael Sendivogius oraz tajemniczy człowiek w złotej masce. Jaką rolę każdy z nich odegra w życiu Weroniki? Co ukrywał przed nią jej zmarły mąż? Paulina Kuzawińska zaprasza do świata, w którym, niczym w alchemicznej fiolce, przenikają się  nieposkromione męskie ambicje, niełatwa miłość i wielkie tajemnice. Wraz z bohaterami odbędziemy podróż z mrocznego zamku Krawarz przez złotą Pragę czasów Rudolfa II Habsburga aż do Krakowa, na dwór Zygmunta III Wazy.  

Śmierć nadejdzie w urodziny - Jacek Getner

Premiera – 13 lipca 2022

Śmierć nadejdzie w urodziny, to kolejna już odsłona komedii kryminalnej z serii z Jackiem Przypadkiem, której autorem jest Jacek Gertner. Po raz szósty już, z osobliwym detektywem, zbadamy sprawę kryminalną i pośmiejemy się. Tym razem wkroczymy w świat feministek i biznesu, książka, to must have dla fanów cyklu!

Tym razem los na drodze Jacka stawia same silne kobiety. Najpierw Przypadek musi złapać zabójczynię naczelnej polskiej feministki. Nie jest to łatwe, gdyż wśród podejrzanych dominują jej koleżanki po fachu, walczące o schedę po zmarłej. Następnie nasz detektyw będzie starał się dowiedzieć, kto chce uśmiercić królową polskiego biznesu, co ma się stać dokładnie w jej urodziny. A na koniec – odnaleźć brata najszybszej kobiety w Polsce, narażając się przy tym medialnemu magnatowi. Wszystko to mu się udaje, gdyż łączy w sobie przenikliwość Sherlocka Holmesa z łobuzerskim wdziękiem porucznika Borewicza i irytującym charakterem doktora House’a. A także dlatego, że coraz lepiej układa się jego współpraca z podkomisarzem Łosiem, a jego wywiadowcami stają się warszawscy bezdomni zbieracze złomu.


Lupus - Łukasz Kaszkowiak

Premiera – 20 lipca 2022

Powieść Lupus, napisał Łukasz Kaszkowiak. Nie ukrywam, iż bardzo intryguje mnie ten tytuł, jestem bowiem wielką miłośniczką kryminałów, tu kryminał w odsłonie retro, dodatkowo kusi unikalnym klimatem. Będzie mrok, morderstwa, śledztwo, kolejne zbrodnie, czekacie ze mną?

Niezwykłe śledztwo, fikcyjne państwo i mroczny kryminał w klimacie retro! W Lormont, spokojnym, śródziemnomorskim księstwie, zostaje popełnione makabryczne morderstwo. Nieprzyzwyczajona do badania tak brutalnych zabójstw żandarmeria bezskutecznie próbuje znaleźć motyw i połączyć go z jedyną wskazówką – zwalistą postacią z głową świni widzianą w domu ofiary. Gdy jednak zawodzą nowoczesne techniki śledcze, jedyną nadzieją pozostaje Jean Timpani: nie policjant, nie detektyw, tylko lupus, czyli samotny wilk na usługach księcia. Tymczasem miastem wstrząsają kolejne sadystyczne zbrodnie, które wprowadzają chaos w dotychczasowy porządek skostniałego księstwa. Czy Jean, nieco ekscentryczny i zakompleksiony kawaler starej daty udowodni wyższość dedukcji i przenikliwości nad najnowszymi osiągnięciami kryminalistyki?


Dama Pik - Monika Godlewska

Premiera – 27 lipca 2022

Dama Pik, to najnowsza powieść Moniki Godlewskiej. Po doskonałym, debiutanckim pierwszym tomie malowniczego romansu historycznego pod tytułem Dama Kier i drugiej odsłonie Król Pik, przyszedł czas na finał pod tytułem Dama Pik. Będzie to ponownie z pewnością piękna, klimatyczna powieść z historycznym tłem początków XX wieku. Poznamy dalsze losy młodej arystokratki Nory, czyli Lady Eleanor Hardinge. Końcówka lipca, zapowiada się zatem genialnie!

Małżeństwo z rozsądku potrafi przynieść więcej szkody niż pożytku… Londyn, początek XX wieku. Lady Eleanor, od niedawna hrabina Moubray, powraca na salony u boku nowego męża. Będzie musiała zmierzyć się z nieprzychylnością socjety, plotkami i intrygami. Stawiając im czoła, zawalczy o swoją przyszłość i wolność. Musi jednak pamiętać, że na szali kładzie teraz nie tylko własne życie, ale i życie nienarodzonego jeszcze dziecka. Czy uda jej się uwolnić od przeszłości i wciąż dręczącego ją testamentu poprzedniego męża, lorda Hardinge’a? Czy spotkanie z madame Romanoff, światowej sławy medium, pomoże znaleźć rozwiązanie zagadek z przeszłości? Jakie decyzje podejmie Cillian Shaw, którego los został na zawsze połączony z losem Nory, postawiony przed wyborem między miłością a dobrem swojego kraju? Sieć intryg coraz ciaśniej oplata tych dwoje, prowadząc nieuchronnie do dramatycznych rozstrzygnięć. Wkrótce okaże się, kim Eleonor pozostanie w tym życiowym rozdaniu i czy odnajdzie bezpieczne wyjście z zasadzki zastawionej przez ludzi z jej najbliższego otoczenia.


Gwiazdy Oriona - Aleksander Sowa

Wydanie drugie - Premiera – 4 lipca 2022

Warto też dodać, iż zaledwie wczoraj, miało miejsce nowe wydanie bestsellerowego kryminału. Gwiazdy Oriona, to powieść autorstwa Aleksandra Sowy, należąca do serii astronomicznej, z Emilem Stomporem. Powieść nie zawodzi kryminalnych maniaków, do który oczywiście i ja należę. Książka w nowej odsłonie, pojawi się u mnie z recenzją. Jestem ciekawa, która z lipcowych premiera, najbardziej Was zainteresowała? Co planujecie czytać w najbliższym czasie?  

Kryminał milicyjno-policyjny, inspirowany prawdziwymi wydarzeniami! U schyłku PRL przez Śląsk i Zagłębie przetacza się fala brutalnych zabójstw. Również w nowej rzeczywistości III RP kobiety wciąż giną, a policjanci bezskutecznie szukają seryjnego mordercy. Do specjalnej grupy operacyjnej trafia szeregowy Emil Stompor. Młody policjant wplątuje się bardzo niebezpieczną rozgrywkę, w której stawką jest życie wielu ludzi. Także jego samego.


 

12 komentarzy:

 1. Fajnie, że kolejna książka Getnera pojawi się w księgarniach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przedostatnia książka najbardziej mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta "Żona Alchemika" jest dla mnie najciekawza. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba nic mnie nie zainteresowało, ale z pewnością sporo inspiracji dla aktualnie ich poszukujących. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pięć powieści, każda warta uwagi, może jednak coś Cię skusi :)

   Usuń
 5. jest co czytać na letnie wieczory!

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawie zapowiadają się te książki, będzie co czytać :)

  OdpowiedzUsuń