środa, 13 września 2023

Barwna i dynamiczna powieść historyczna pióra Weroniki Wierzchowskiej - Francuska dwórka

Francuska dwórka, już przy okazji letnich zapowiedzi, kusiła mnie i intrygowała, bowiem twórczość Weroniki Wierzchowskiej znam znakomicie, tu przy okazji polecam Wam książkę Desperatki, wydaną przez Lirę w zeszłym roku, dziś zaś pora na jej najnowszą powieść.

 

Francuska dwórka - Weronika Wierzchowska

Premiera – 5 lipca 2023

Wydawnictwo: Lira

Oprawa: okładka miękka

Ilość stron: 416

Jest to brawurowa powieść kobieca, zanurzona w historii. Mamy tu początkowo francuski dwór Ludwika XIV, a następnie królewski dwór Ludwiki Marii, żony Jana Kazimierza. Giselle Morin, to znana prowokatorka i intrygantka, która po kłótni z kardynałem, przenosi się z Paryża do Warszawy. Jako królewska dwórka, pnie się w towarzyskiej hierarchii, poznaje nowe towarzystwo, budząc spore zainteresowanie wśród mężczyzn. Po napaści armii szwedzkiej, jako Żiselka, kobieta z wojskowymi rusza na wojnę, jak dalej potoczą się jej losy? Francuska dwórka, to barwna i dynamiczna powieść historyczna, którą chłonie się ekspresowo z wielką przyjemnością, sięgnijcie po nią we wrześniowy wieczór.

 

 

17 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawie zapowiadająca się książka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecę tę powieść mojej przyjaciółce. Ona uwielbia tego typu klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że ta książka mogłaby mi się spodobać :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze nie znam twórczości tej autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Surely a good book. But indubitatibily, It is a real very good photograph too. I like so much the style and technique of It.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapiszę sobie tytuł tej książki. Jak na razie mam kilka innych powieści do przeczytania.

  OdpowiedzUsuń