piątek, 6 lipca 2018

Świetna, polska, współczesna literatura sensacyjna - Inwazja i Farba – Tom 1 i 2 - Wojtek Miłoszewski - Wydawnictwo W.A.B.

Oglądaliście serial Wataha? Uważam, iż jest to jeden z najlepszych seriali polskich ostatnich lat, dziś u mnie dwie książki scenarzysty tegoż genialnego serialu, czyli Wojtka Miłoszewskiego.


Inwazja, Farba – Tom 1 i 2 - Wojtek Miłoszewski
Premiera: 7 czerwca 2017, 7 maja 2018
Wydawnictwo: W.A.B.
Oprawa: okładka miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 512, 448


Cieszy mnie fakt, iż Wojtek Miłoszewski, poza scenariuszami osadzonymi w kręgu grupy policjantów, czy prokuratorów, pisze obecnie też powieści. Polska literatura popularna, wzbogaciła się już o dwie książki jego autorstwa, jest to literatura spod znaku sensacyjnej fikcji politycznej, tak zwanej political fiction, wydała mi się na tyle interesująca i intrygująca, że przed lekturą nowej Farby, postanowiłam nadrobić część pierwszą, zatytułowaną Inwazja. Obie powieści zyskały naprawdę duży, w pełni zasłużony rozgłos i zyskały miano bestsellera, mam nadzieję na kolejne książki tegoż autora, których z niecierpliwością zawsze będę wypatrywać. Wizualnie obie książki zachwycają idealnie uchwyconą oprawa graficzną, są świetnie wydane, na pewno bez trudu znajdziecie je w każdej, dobrej księgarni. Ostrzegam, iż powieści wciągają niesamowicie i nie łatwo się oderwać od fascynującej, ciekawie skonstruowanej fabuły. Pierwszy tom, zatytułowany Inwazja, miał swą premierę 7 czerwca 2017 roku i był debiutem literackim autora, Farba zaś, czyli kontynuacja, to majowa nowość Wydawnictwa W.A.B. Autor zdradził, iż przewiduje cztery tomy powieści.

 
Współczesność, jesteśmy w roku 2017, świat pełen napięć i konfliktów politycznych, nieuchwytnie skazany jest na wojnę. Wkraczamy w życie normalnych, zwykłych ludzi, którzy znajdują się w wirze fikcyjnych, historycznych zdarzeń. Jest tu NATO, Putin, prezydent Rosji, Angela Merkel, Francois Hollande, Donald Trump i wielu innych, występujących realnie, aktualnie polityków także w Polsce. Rosja napada na Polskę, widzimy zarówno polityczną władzę, jej kulisy, działania zbrojne, konsekwencje gospodarcze, ale przede wszystkim historię ludzi, którzy w obliczu wojny, znajdują się w specyficznych, niebezpiecznych sytuacjach życiowych. Oto trzy, zupełnie inne osoby: Roman Gurski, Michał Barański i Danuta Wojnarowicz. Jakie emocje budzi w nich wojna, jakie myśli i działania wówczas im towarzyszą? Decyzje, zmiany, pogoń za pieniądzem i cechy, jakie czasem wojna w człowieku odrywa. Mrozi mi krew w żyłach, gdy pomyślę, iż taka sytuacja byłaby obecnie możliwa. Nie zdajemy sobie sprawy, że nasze codzienne życie w Europie, w Polsce, w pokoju, jest dla nas naprawdę swoistym szczęściem, na ziemi przecież trwa aktualnie tak wiele prawdziwych i realnych konfliktów zbrojnych.


Farba, jest kontynuacją powieści Inwazja, to dalszy ciąg wydarzeń, jakie dzieją się po eskalacji konfliktu, Polska jest już pod okupacją. Są to także dalsze losy bohaterów, poznanych w tomie pierwszym. Nadal mamy tu śmietankę politycznych, współczesnych przywódców, którzy nota bene przedstawieni są tu w specyficzny, czasem bardzo ludzki sposób, ale przede wszystkim normalnych, zwykłych ludzi. Książki napisane są przystępnym językiem, dynamizującym elementem są dobrze konstruowane dialogi, ale też specyficzny, cięty humor, który świetnie trafia w moje gusta. Obie powieści Wojtka Miłoszewskiego, to zdecydowanie idealna lektura dla miłośników ciekawej, współczesnej literatury polskiej, gatunku akcji i fikcji, zwłaszcza political fiction, ale też świetnej, biegnącej ostro, wartkiej, rasowej sensacji. Myślę, że mogłabym ją polecić jako doskonałą lekturę na wakacyjny czas, warto bowiem zarezerwować dla tych książek troszkę czasu, by móc pochłonąć je, bez potrzeby trudnego oderwania od ciekawej i naprawdę intrygującej i wciągającej fabuły. 

  

16 komentarzy:

 1. Kupię mojemu narzeczonemu. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny pomysł na zdjęcia ;) Chyba w końcu coś przeczytam, bo ciągle brakuje mi czasu ;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki wielkie :) Musisz latem zatem nadrobić czytelnicze plany :)

   Usuń
 3. This is a good read
  This is so lovely
  New post
  https://www.melodyjacob.com/2018/07/love-bloom-smart-necklace-by-totwoo.html

  OdpowiedzUsuń
 4. właśnie czytam Inwazję i powiem Ci że przeraża mnie świat pokazany w książce, tak realny, z mnóstwem nawiązań do obecnych wydarzeń, z autentycznymi osobami, strach pomyśleć co by było gdyby...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, fabuła osadzona w naszym czasie, strasznie realna wizja! Koniecznie przeczytaj Farbę, tam jesteśmy już pod okupacją :)

   Usuń
 5. O Inwazji ostatnio czytałam na blogach i zaciekawiła mnie bardzo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, ze Cię zaintrygowała, polecam obie od razu łykać :)

   Usuń
 6. Niedługo zabieram się za ich lekturę. Mam nadzieję, że mnie wciągną :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, ze tak, ciekawe, czy Ci się spodobają :)

   Usuń
 7. Mój chłopak by poczytał, muszę mu kupić :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Chętnie przeczytam te ksiażki

  OdpowiedzUsuń