piątek, 3 stycznia 2020

Książki idealne na Nowy Rok – Dobre fale na 2020 – Atlas szczęścia - Helen Russel oraz Sztuka tworzenia wspomnień - Meik Wiking, czyli jak kreować i zapamiętywać szczęśliwe chwile?

Witajcie w Nowym Roku 2020! Chyba każdy z nas, chciałby poznać sekrety szczęścia i przez cały rok, przez całe życie, czuć się po prostu szczęśliwym. Dziś noworocznie, mam dla Was dwie książki idealne na rozpoczęcie 2020 roku, pełne dobrych fal, oto Atlas szczęścia oraz Sztuka tworzenia wspomnień.


Atlas szczęścia - Helen Russel
Premiera: 13 listopada 2019
Wydawnictwo: Insignis
Tytuł oryginalny: Atlas of Happiness
Tłumaczenie: Dorota Malina
Oprawa: okładka twarda
Ilość stron: 296

Książka Atlas szczęścia, której autorką jest Helen Russel, doczekała się w tym roku wznowienia, to wspaniała pozycja, którą warto sprawić zarówno sobie, jak i bliskim na dobry początek roku, by w 2020 rok, wejść z pozytywnym nastawieniem i celebrować szczęście na wiele sposobów. Atlas szczęścia jest przepięknie wydany, książka skusi w księgarni świetną okładką, a piękne wydanie dopełniają przecudowne ilustracje, które umilają mnogość informacji i ciekawostek. Autorka Helen Russel pracowała niegdyś, jako redaktor brytyjskiego wydania internetowego Marie Claire, jest dziennikarką oraz autorką książek Życie po duńsku. Rok w najszczęśliwszym kraju na świecie, Leap Year czy powieści Gone Viking, obecnie mieszka w Danii i jest korespondentką Guardiana. Atlas szczęścia, to naprawdę piękna podróż po świecie, podczas której poznajemy sposoby na szczęście z różnych zakątków naszego globu. W nowym wydaniu, we wstępie autorka ubolewa, iż we współczesnym świecie mało się mówi o szczęściu, radości i radzi, by to zmienić. Trzeba nauczyć się pozytywnego patrzenia na świat i choć jest to najczęściej niesamowicie trudne, warto spróbować i poznać sekrety szczęścia, jakie kryją się w każdym kraju na całym świecie. Rozpoczynamy w Anglii, gdzie keksy, spacer z psem, czy herbatka z ciastkiem, sprawia codzienną radość, następnie trafiamy do Australii, Bhutan, Brazylii, kraju karnawału, piłki nożnej i orzechów, Chin, Danii, Finlandii, Grecji, czy na Hawaje. W Hiszpanii z solidną dawką witaminy D, skoczymy na tapas, w Irlandii do pubu, w Norwegii zaś zaczerpniemy świeżego powietrza. Szczęście w każdym miejscu na świecie, ma wiele twarzy, poznajmy je i wcielany w swoje życie. Sztuka tworzenia wspomnień - Meik Wiking
Premiera: 13 listopada 2019
Wydawnictwo: Insignis
Tytuł oryginalny: The Art of Making Memories:
How to Create and Remember Happy Moments
Tłumaczenie: Olga Siara
Oprawa: okładka twarda
Ilość stron: 288

Sztuka tworzenia wspomnień. Jak kreować i zapamiętywać szczęśliwe chwile, to nowa książka autora bestsellerów, jakimi były publikacje Lykke. Po prostu szczęście oraz Hygge. Klucz do szczęścia. Meik Wiking, jest według The Times, najszczęśliwszym człowiekiem świata, w roku 2013, założył bowiem w Kopenhadze pierwszy Instytut Badań nad Szczęściem na świecie, tak doradza miastom, rządom i firmom na całym świecie, jak osiągać szczęście, zaś prywatnie lubi fotografować i grać w tenisa. Czym zachwyciła mnie Sztuka tworzenia wspomnień? Skandynawską okładką, pięknym wydaniem, wspaniałymi fotografiami i solidną dawką dobrych fal. To doskonały prezent dla bliskich na początek roku, ale warto ją sprawić także sobie. Dowiadujemy się tu, jak powstają nasze pozytywne, szczęśliwe wspomnienia, z czego składają się i dlaczego warto je pamiętać i pielęgnować pamięć o nich. Zapachy, dźwięki, smaki, dotyk, wszystkie zmysły grają ogromną rolę, autor ujawnia nam listę składników szczęśliwych wspomnień, zachęca do uważności i myślenia, przytacza informacje, badania i ciekawe eksperymenty. Genialna książka na początek roku, skłaniająca do myślenia i pełna dobrych fal.
  

 

22 komentarze:

 1. Fajnie się prezentują :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Obie książki są w posiadaniu mojej córki, z pewnością mi pożyczy do przeczytania :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super pozycje na pozytywne rozpoczęcie Nowego Roku. Ładnie wydane, na prezent idealne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Great books to get start the journey!

  OdpowiedzUsuń
 5. Może powinnam przeczytać żeby się bardziej pozytywnie nastawiać do życia ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Atlas szczęścia prezentuje się naprawdę ciekawie i chyba bym się właśnie na tą propozycję skusiła :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe publikacje. Na pewno warto do nich zajrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mogą być ciekawą motywacją do pozytywnego wkroczenia w nowy rok. 😊

  OdpowiedzUsuń
 9. Sztuka tworzenia wspomnień mogłaby mnie zaciekawić :)

  OdpowiedzUsuń