czwartek, 21 maja 2020

DZIŚ PREMIERA! Wydawnictwo Szara Godzina – Historia Adeli, czyli dwutomowa powieść Anety Krasińskiej - Adela. Krok w przeszłość oraz Adela. Krok w przyszłość.

Wspominaj przeszłość, lecz nie bój się przyszłości! Dziś gorąca PREMIERA dwutomowej powieści polskiej pisarki Anety Krasińskiej, która wyszła spod skrzydeł Wydawnictwa Szara Godzina. Oto Adela. Krok w przeszłość oraz Adela. Krok w przyszłość, które już od dziś, dostępne są w księgarniach stacjonarnych i internetowych!


Adela, bohaterka powieści, niespodziewanie, w pewną sylwestrową noc, traci wszystko, co kocha. Pozbawiona rodzinnego domu, stara się przetrwać w nieprzyjaznym świecie dorosłych. Ktoś komu ufała, zdradził. Ktoś inny podał pomocną dłoń. Adela szuka bezpieczeństwa i miłości, ale los nie szczędzi jej rozczarowań i porażek. Upada i się podnosi. Zyskuje i traci. Nie poddaje się jednak i walczy o spełnienie marzeń.

Spotkanie z niewidzianą przez lata ciotką Patrycją skłania ją do refleksji nad własnym losem. Bo co jest wart sukces finansowy, skoro nie ma przy kim zasypiać i komu mówić dzień dobry? Wreszcie Adela spełniła swoje największe marzenie – ma rodzinę. Jest kochana i kocha, ale nie potrafi oddychać pełną piersią. Wciąż spogląda wstecz, jakby bała się, że to wszystko jest tylko snem. Dodatkowo czuje się rozdarta między pragnieniem bycia pełnoetatową mamą a tęsknotą za pracą. Zatrudnia więc opiekunkę do dziecka. Ta zwraca uwagę na nietypowe zachowania chłopca, ale Adela – z obawy przed diagnozą lekarską – odwleka konsultacje u specjalistów. Spotkania z osobami z przeszłości pozwalają jej odkryć prawdę o rodzinnych relacjach.


Aneta Krasińska, to humanistka, zakochana w literaturze, zabytkach, kochająca odpoczynek na łonie przyrody, autorka trylogii Gdy opadły emocje, Gdy nadeszło życie i Gdy powrócił spokój, o której mogliście czytać u mnie dość często. Debiutowała w roku 2014, książką Finezja uczuć, ma już na swym koncie kilka powieści obyczajowych między innymi Pragnienia Elżbiety i Nadzieje Olgi, Marzenia Kaliny, czy W sieci uczuć. Nowa, dwutomowa powieść Anety Krasińskiej - Historia Adeli w tytułach Adela. Krok w przeszłość oraz Adela. Krok w przyszłość, to idealna propozycja dla każdej kobiety, miłośniczki emocjonalnej i życiowej współczesnej, rodzimej literatury obyczajowej. Tym razem wejdziemy w świat współczesnych relacji międzyludzkich, rodzinnych sekretów i życia, które zawsze zaskakuje nas nagłymi zdarzeniami. Kobiece, emocjonalne, życiowe powieści, po które warto sięgnąć! Wypatrujcie ich recenzji także u mnie!


34 komentarze:

 1. Zaciekawiłaś mnie tymi książkami :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam w planach przeczytać te książki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydają się ciekawe, ja teraz czytam literaturę przeznaczoną dla rodziców :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ramach przerwy zatem, polecam bardzo tę nowość :)

   Usuń
 4. Seems a great series :)
  Thanks for recommendation.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada się bardzo ciekawie, aż chce się poznać co się stało

  OdpowiedzUsuń
 6. No ja jestem bardzo emocjonalna i szybko łapię emocje innych, a więc ta książka byłaby pewnie pełna wrażeń dla mnie :p

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka wydaje sie bardzo ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawa pozycja, warto przeczytać.
  Miłego dnia Aniu :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że spodobałaby mi sie ta powieść :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Brzmi bardzo intrygująco i przyznam, że mam ochotę poznać tę historię.

  OdpowiedzUsuń
 11. przepiękna oprawa graficzna:D

  OdpowiedzUsuń
 12. Czeka Cię zatem kawał ciekawej lektury! I ja czekam na recenzję:)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń