piątek, 29 maja 2020

Twórca słynnego Monty Pythona w podróży! Korea Północna. Dziennik podróży - Michael Palin - Wydawnictwo Insignis

Latający cyrk Monty Pythona, zna chyba każdy! Grupa brytyjskich komików, zyskała sławę na całym świecie, dzięki specyficznemu, genialnemu humorowi, nasączonemu absurdem i typowymi wizualizacjami. Pośród twórców Monty Pythona, znalazł się Michael Palin, autor książki, o której u mnie więcej dziś!


Korea Północna. Dziennik podróży
Michael Palin
Tytuł oryginalny: North Korea Journal
Premiera: 5 maja 2020
Wydawnictwo: Insignis
Tłumaczenie: Dorota Malina
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 200


Michael Palin, jest nie tylko słynnym komikiem, ale też pisarzem, scenarzystą, aktorem, czy producentem filmowym. Mieszkający w Londynie Palin, kocha podróże, podczas nich kręcił mnóstwo reportaży, między innymi z wypraw na Saharę, na oba bieguny, czy w Himalaje, pisarz wydaje też powieści i dzienniki. Książka Korea Północna. Dziennik podróży, to zapis podróży, który w ujmujący sposób zabiera nas w odległe rejony Korei Północnej właśnie. Książka jest naprawdę świetna, kusi tematyczną, nawiązującą do propagandowych plakatów, barwną, rysunkową okładką, poszukajcie jej koniecznie, to świetna pozycja dla lubiących podróże i literaturę podróżniczą, ale też dla tych, którzy cenią postać Michaela Palina.


Książka jest pięknie wydana, znajdziemy tu mnóstwo fotografii, wykonanych podczas piętnastu dni pobytu autora na terenie Korei Północnej, dzięki nim można przenieść się na miejsce i wczuć w klimat opisywany przez Palina. Wyprawa miała miejsce w maju 2018 roku, książka opisuje każdy dzień podróży, czyta się ją ekspresowo, chłonąc błyskotliwe myśli autora. Lekki, żywy i przystępny język, powoduje, iż czytelnik towarzyszy pisarzowi w podróży. Jak wygląda Korea Północna na co dzień? Jak naprawdę żyje się tam? Wokół Korei Północnej istnieje wiele tajemnic i niedopowiedzeń, w dzienniku Palina, znajdziemy wiele smaczków. Wspaniały humor i lekkość dziennika, powoduje, iż z wielką przyjemnością, poznajemy nie tylko życie tamtejszych obywateli, zamieszkałych zarówno w mieście, jak i na prowincji, ale też widzimy kontrasty, jakich pełna jest Korea Północna, przerażający reżim, a jednocześnie pełni dobroci prawdziwi ludzie, ciekawe jedzenie. Wiedziałem, że ta podroż będzie wyjątkowa. Polecam Wam z całego serca tę książkę, ja pochłonęłam ją w jeden wieczór, wciąga, fascynuje, otwiera oczy!
 
 

24 komentarze:

 1. Myślę że wielu czytelnikom ta książka na pewno się spodoba. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam ten Dziennik i niebawem będę go czytać. Liczę właśnie na ten humor.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooo, ciekawi mnie temat Korei Północnej, a wię chętnie bym sięgnęła po tą książkę

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka bardzo ciekawa, ten temat jest bardzo interesujący więc w wolnej chwili koniecznie muszę sięgnąć po tą książkę!

  http://redamancyy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka wydaje sie ciekawa choć ja bardzo rzadko czytam takie książki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo chętnie bym ją przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka ciekawa, ale nie dla mnie :D Na pewno wiele osób jednak się nią zainteresuje :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Słyszałam o tej książce, nawet chyba w programie Grahama Nortona.
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Najważniejsze, że jest ciekawa i z humorem :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam tego typu książki, muszę kiedyś sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń