sobota, 20 czerwca 2020

Lekarz wojenny. Chirurg na linii frontu – David Nott - Wydawnictwo Insignis – Doskonała literatura faktu, oczami lekarza chirurga!

Uwielbiam czytać książki z kręgu współczesnej literatury faktu. Jedna z nowości Wydawnictwo Insignis, zwróciła moją uwagę szczególnie. Jest to książka Lekarz wojenny. Chirurg na linii frontu, która zyskała pierwsze miejsce na liście bestsellerów Sunday Timesa!


Lekarz wojenny. Chirurg na linii frontu
 David Nott
Tytuł oryginalny: War Doctor: Surgery on the Front Line
Premiera: 20 maja 2020
Wydawnictwo: Insignis
Tłumaczenie: Dominika Braithwaite
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 408


Lekarz wojenny. Chirurg na linii frontu, poleca Adam Kay, autor słynnej książki Będzie bolało, o której pisałam także na blogu. Poszukajcie koniecznie tej nowości na księgarskich półkach, warto bowiem poznać tę fascynująca opowieść o człowieku, który przez niemal dwie dekady, jako wolontariusz, pracował jako lekarz w najniebezpieczniejszych rejonach świata takich jak Sarajewo, Aleppo, Afganistan, Kongo, Irak, czy Syria i Strefa Gazy. David Nott, widnieje na okładce, w sposób szczególny pisze on o swej pracy, jest tu sporo poświęcenia, emocji, prawdziwej szczerości, także w temacie śmierci i choroby. David Nott urodził się w Walii, jest on chirurgiem ogólnym i naczyniowym, mieszka w Londynie, pracuje szpitalach, jako chirurg, w ramach wolontariatu pracował na terenach objętych wojną i klęskami żywiołowymi między innymi w Haiti i Nepalu. Książka nie jest łatwą lekturą, mamy tu wstrząsające sytuacje, które wymagają od lekarza wiele odwagi, wiedzy i poświęcenia, by mimo wszystko zawsze walczyć o życie. Często zabiegi wykonywał w bardzo trudnych warunkach, przypadki, które brał na siebie, były czasem bardzo ciężkie, jednak wola walki zawsze towarzyszyła jego pracy. Jest to prawdziwy bohater, lekarz z powołania, niewiarygodna chęć ratowania ludzi, heroizm, naprawdę zapiera dech w piersiach, a tę fascynująca książkę, pochłania się ekspresowo. Polecam z całego serca, książka uczy szacunku do życia, pokory, ale też tego, co w życiu każdego z nas, powinno być najważniejsze, pomimo wszelkich trudności.17 komentarzy:

 1. Chętnie bym przeczytała :) Cenię sobie właśnie takich lekarzy z powołania!

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka na pewno jest ciekawa, jednakże do mnie nie przemówiła :/
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię zaglądać do tego typu książek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lektura dla mnie nie na teraz, ale przeczytam później :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czuję, że to będzie wyjątkowa lektura i bardzo chcę sięgnąć po ten tytuł. 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. To ewidentnie książka dla mnie! Ten typ literatury lubię najbardziej i najczęściej sięgam po takie książki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zaciekawiła mnie ta książka 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię takie "życiowe" książki, więc z ogromną przyjemnością ją przeczytam. Dziękuję za tę polecajkę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Będę o niej pamiętać. Bardzo mnie ciekawią takie historie.

  OdpowiedzUsuń