środa, 10 czerwca 2020

Nowość - Historia Adeli – Dwutomowa powieść Anety Krasińskiej - Adela. Krok w przeszłość oraz Adela. Krok w przyszłość - Wydawnictwo Szara Godzina!

Przyznacie, iż czas leci, jak szalony, niedawno zapowiadałam na blogu gorącą premierę Wydawnictwa Szara Godzina, w postaci dwutomowej powieści polskiej pisarki Anety Krasińskiej, dziś zaś już zapraszam Was na recenzję tychże, ciekawych książek! 


Aneta Krasińska 
Adela. Krok w przeszłość - Tom 1
Adela. Krok w przyszłość - Tom 2 
Cykl: Historia Adeli
Premiera: 21 maja 2020
Wydawnictwo: Szara Godzina 
Oprawa: okładka miękka
Ilość stron: 272, 288


Oto Adela. Krok w przeszłość oraz Adela. Krok w przyszłość, które już dostępne są w księgarniach stacjonarnych i internetowych w działach nowości wydawniczych. Wspominaj przeszłość, lecz nie bój się przyszłości! Zdanie to przyświeca tej dwutomowej powieści i dobrze oddaje jej wydźwięk. Autorka Aneta Krasińska, to humanistka, zakochana w literaturze, zabytkach, kochająca odpoczynek na łonie przyrody, autorka świetnej trylogii Gdy opadły emocje, Gdy nadeszło życie i Gdy powrócił spokój, która gościła na moim blogu. Debiutowała w roku 2014, książką Finezja uczuć, ma też na swym koncie kilka innych powieści obyczajowych między innymi Pragnienia Elżbiety i Nadzieje Olgi, Marzenia Kaliny, czy W sieci uczuć. Nowy, dwutomowy cykl powieści Anety Krasińskiej, czyli Historia Adeli, mieści się w tytułach Adela. Krok w przeszłość oraz Adela. Krok w przyszłość. To idealna propozycja książkowa dla każdej kobiety, miłośniczki emocjonalnej i życiowej współczesnej, rodzimej literatury obyczajowej. 


Obie książki niechaj nie umkną Waszym oczom na półkach księgarni, zdobią je piękne okładki, które oddają fabułę. Czytając powieści z cyklu Historia Adeli, wchodzimy w świat współczesnych relacji międzyludzkich, emocji, rodzinnych sekretów i życia, które zawsze zaskakuje każdego z nas nagłymi zdarzeniami. Adela jest bardzo ciekawą literacką bohaterką, z którą czytelnik poznaje się, gdy jest właśnie po porodzie, ma synka Pawełka, wokół krąży teściowa i mąż. Szybko zaś robimy tytułowy krok w to, co działo się w przeszłości, gdy Adela, jako dziewczynka, w sylwestrową noc, nagle straciła obojga rodziców. Świat Adeli runął, trafia do domu dziecka i rozpoczyna życie pełne przeszkód, rozczarowań, emocjonalnych przeżyć, które mocno dotykają, ale też niespodzianek, bo trzeba przyznać, iż dziewczyna naprawdę umie walczyć o swój los. Po latach spotyka ciotkę Patrycję, siostrę ojca, odżywają smutne wspomnienia i choć jej życie skręciło w lepszą stronę, Adela potrzebuje prawdziwej miłości. Po przeczytaniu pierwszego tomu, momentalnie sięgnęłam po drugi, fabuła bowiem wciąga jak szalona. Obserwujemy z ciekawością dalsze, często trudne i pełne naprawdę mocno zaskakujących zwrotów akcji, losy Adeli i jej rodziny. Dwutomowa powieść Anety Krasińskiej, to absolutnie doskonała współczesna literatura obyczajowa, pełna palet emocji, wciągająca i ujmująca jednocześnie. Koniecznie wpiszcie Historię Adeli na swoją, letnią listę czytelniczą, polecam z całego serducha!32 komentarze:

 1. Mam w planach poznać tę historię, ale w trochę dalszej perspektywie czasowej. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana, obie książki wciągają tak, ze musisz jak najszybciej je poznać :)

   Usuń
 2. Sama nie wiem, czy zechciałabym poznać serię ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Historia zapowiada się ciekawie :) Zapisuję na listę książek do przeczytania.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś dla mnie, dawno nie czytałam dobrej, emocjonalnej książki obyczajowej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja nie bardzo takie książki czytam ale oprawa graficzna jest przepiękna;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Niby nie w moim typie, a jest coś intrygującego.

  OdpowiedzUsuń
 7. Raczej nie dla mnie, więc sobie odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 8. To zdecydowanie nie min gatunek, ale chyba wiem kto by był nią zainteresowany.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czuję, że nie raz bym się wzruszyła czytając tą ksiażkę

  OdpowiedzUsuń
 10. podoba mi sie pomysl na przeszlosc i przyszlosc

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo mnie zainteresowała, pewnie nie mogłabym przerwać czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Lubię czasami przeczytać literaturę obyczajową :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Dziękuję za polecenie mojej serii, a Czytelnikom życzę wielu emocji. Mnie one towarzyszyły w czasie pisania. Pozdrawiam serdecznie ��

  OdpowiedzUsuń