czwartek, 25 czerwca 2020

Mroczna, sensacyjna, wciągająca i bardzo klimatyczna powieść Wydawnictwa Lira - Dama ze szmaragdami - Paulina Kuzawińska

Książka pod tytułem Dama z wahadełkiem, autorstwa Pauliny Kuzawińskiej, znalazła się na mojej osobistej liście książkowych hitów w poprzednim roku. Jeśli, jak ja lubicie ciemniejsze zakamarki literatury i jesteście miłośnikami klimatycznych powieści sensacyjnych, na pewno do gustu przypadnie Wam też nowa powieść tejże polskiej pisarki.


Dama ze szmaragdami - Paulina Kuzawińska
Cykl: Madeline Hyde – Tom 2
Premiera: 26 lutego 2020
Wydawnictwo: Lira
Oprawa: okładka miękka
Ilość stron: 336


Paulina Kuzawińska szturmem wdarła się w zeszłym roku, w szeregi mojej biblioteczki, pierwszym tomem cyklu z Madeline Hyde zatytułowanym Dama z wahadełkiem, prócz tej powieści, ma już ona na swym koncie także debiutancką książkę, zatytułowaną Zaklęcie na wiatr, jest absolwentką romanistyki, ma mopsika Bazyla, lubi planszówki oraz podróże. Dama ze szmaragdami, jest kolejną książką, w której towarzyszymy genialnej Madeline Hyde, przyznam się szczerze, iż już czekam z niecierpliwością na trzecią odsłonę. Powieść skusi Was na półkach księgarni, klimatyczną okładką, trafnie nawiązującą do fabuły i klimatu, który czujemy w książce. Bardzo ucieszyło mnie kolejne spotkanie z młodziutką arystokratką i mam nadzieję, na szybkie, kolejne spotkanie z Madeline Hyde. Intrygujący prolog Damy ze szmaragdami, będący fragmentem powieści, kusi, by zabrnąć w historię pełną mrocznych tajemnic. Oto kopiąca w ziemi Madeline, znajduje w jej głębi czaszkę, chce tam zakopać naszyjnik, pięć oprawionych w złoto drogocennych klejnotów, nagle ziemia osuwa się… Następnie przechodzimy już do powieści i roku 1898 w Anglii. Listy, które otrzymuje Madeline Hyde od swej przyjaciółki z dzieciństwa Claire Evans, przybywają prosto z Dworu pod Cisami, gdzie obecnie przebywa. Claire niebawem ma wyjść za lorda Dereka Verindera i zostać hrabiną, nad uroczystością i tym, co dzieje się przed, czuwa przyszła teściowa hrabina Georgiana Verinder. Z siostrą Dereka – Alice, ma niejasne relacje, obawia się też hrabiny, która ponoć zablokowała wcześniejsze zaręczyny syna z Veroniką. Claire chce wypaść jak najlepiej w oczach przyszłej rodziny, zatem w starej, zielonej sukni i pięknym naszyjniku ze szmaragdów, pozuje do portretu autorstwa malarza Marice`a Dubois, który będzie prezentem ślubnym od hrabiny, jednocześnie nie czuje się najlepiej i pragnie, by przyjaciółka jak najszybciej przyjechała do niej. Madeline dociera zatem do Dworu pod Cisami, który zapiera dech w piersiach, zaś na miejscu zaskakuje ją chorobliwa bladość przyjaciółki, dowiadujemy się też, iż Alice i Derek, mają jeszcze brata, ekscentrycznego Dextera. Niestety Claire czuje się coraz gorzej, czy dopadnie ją klątwa naszyjnika ze szmaragdami? Madeline Hyde sukcesywnie odkrywa mroczne sekrety dotyczące dworu i zamieszkałej tam rodziny. Fabuła wciąga jak szalona, cały czas czuć mroczny klimat grozy, tajemnic dworu, ponownie jestem niesamowicie zachwycona książką Pauliny Kuzawińskiej, to piękna, mroczna, bardzo klimatyczna, kryminalna powieść, która idealnie wypełni letnie wieczory, sięgnijcie po nią koniecznie!20 komentarzy:

 1. Bardzo lubię takie mroczne powieści, fabuła bardzo ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię takie klimatyczne powieści, więc zapisuję sobie jej tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że książka mogłaby mi się spodobać. ☺

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem ciekawa klimatu tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydaje mi się bardzo ciekawa i warto po nią siegnąć.

  OdpowiedzUsuń
 6. Coś dla mnie, lubię takie klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 7. W przypadku tej książki jakoś mnie ta fabuła nie przekonuje. Nie mój klimat;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam czytać, może się skuszę na coś z tej listy ;)

  OdpowiedzUsuń