środa, 7 kwietnia 2021

Rodzima komedia kryminalna w dwóch odsłonach - Podejrzany jak diabli - Jacek Getner oraz Zagadka drugiej śmierci - Karolina Morawiecka i czwarty tom świetnej serii!

Komedia kryminalna w naszym kraju, jest wbrew pozorom bardzo popularnym gatunkiem literackim, ja również, dzięki Wydawnictwu Lira, polubiłam komedie kryminalne i często z wielką przyjemnością po nie sięgam. Dziś u mnie dwie, świetne, rodzime, godne polecenia komedie kryminalne, oto one.


Podejrzany jak diabli - Jacek Getner

Premiera: 17 lutego 2021

Wydawnictwo: Lira

Oprawa: okładka miękka

Ilość stron: 336

Podejrzany jak diabli, napisał Jacek Gertner, który pierwszy raz gości w mojej biblioteczce, choć już na swym koncie ma książki z kręgu komedii kryminalnej, z ciekawostek warto dodać tu, iż autor jest współscenarzystą serialu Daleko od noszy. Podejrzany jak diabli, to świetna, lekka, wciągająca, książkowa rozrywka. Powieść napisana jest dynamicznym i przystępnym językiem, a doskonale skonstruowana fabuła, nie pozwala odłożyć książki ani na chwilkę. Sensacyjny kryminał z humorem wita nas wraz z pracującą w korporacji dyrektorką Basią Kotulą, która u boku partnera, policjanta Rafała Martusia, gości w pensjonacie Lodowiec, w którym dochodzi do morderstwa. Rozpoczyna się śledztwo, którym dowodzi prokurator Agata Całus, co ciekawe była ukochana podkomisarza. Sprawa nabiera tempa, a my z wielką przyjemnością mkniemy do finału. Doskonała komedia kryminalna na wiosnę, polecam bardzo!


Zagadka drugiej śmierci czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem)

Karolina Morawiecka

Cykl: Karolina Morawiecka (wdowa po aptekarzu) Tom 4

 Premiera: 30 września 2020

Wydawnictwo: Lira

Oprawa: okładka miękka

Ilość stron: 304

Cykl Karolina Morawiecka, wdowa po aptekarzu, uwielbiam od samego początku, gdy tylko ukazała się pierwsza powieść tejże serii, zatytułowana Śledztwo od kuchni czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem), polubiłam się z komedią kryminalną. Zarówno drugi, jak i trzeci tom, zachwyciły mnie również, pora więc na czwartą odsłonę, czyli powieść Zagadka drugiej śmierci. Autorka pochodzi z Krakowa, jest doktorem nauk humanistycznych, ma trzy pieski i kocha kryminały. Karolina Morawiecka, bohaterka cyklu, to wdowa po aptekarzu Stanisławie, obecnie u boku zakonnicy, uprawia nordic walking, a my znów widzimy ją w złożonej, kryminalnej akcji, gdy policja natrafia na zwłoki dziewczyny. Zagadka drugiej śmierci, to ponownie, doskonałe połączenie kryminału i komedii, książkę czyta się lekko i bardzo przyjemnie, jeśli nie znacie tego cyklu, koniecznie zaplanujcie tę serię na wiosenno-letni czas. 

13 komentarzy: