piątek, 2 kwietnia 2021

Konsultant serialu Gambit królowej, szachowy mistrz Garri Kasparow i książka Ostatni bastion umysłu - Wydawnictwo Insignis

Fenomen szachowy, obecnie przezywa swój boom, wszystko dzięki świetnemu serialowi Gambit królowej, oglądaliście? Jeśli tak i szachy fascynują Was jeszcze bardziej, polecam Wam książkę Ostatni bastion umysłu.


Garri Kasparow - Ostatni bastion umysłu

Premiera: 10 marca 2021

Wydawnictwo: Insignis

Tytuł oryginalny: Deep Thinking.

Where machine intelligence ends and human creativity begins

Tłumaczenie: Michał Romanek

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Ilość stron: 432


Konsultantem serialu Gambit królowej, był światowy, szachowy mistrz Garri Kasparow, który jest autorem książki Ostatni bastion umysłu, nowości na księgarskich półkach. Jeśli kochacie szachy koniecznie musicie ją mieć, będzie też świetnym podarunkiem na zbliżające się święta. Ostatni bastion umysłu, jest książką z kręgu literatury faktu, autor w bardzo przystępny sposób, wprowadza nas w szachowy świat, gdzie mistrzowie szachowi wygrywają, przegrywają, zaś zawsze główną rolę gra tu umysł i inteligencja. Publikacja przybliża nam też kulisty słynnych pojedynków człowieka z maszyną i konfrontacji z IBM Deep Blue. Garri Kasparow, był szachowym mistrzem świata, obecnie prężnie działa, jako mówca i działacz na rzecz praw człowieka. Kasparow mówi nie tylko o szachowym świecie, ale też o postępie technologicznym, bowiem w 1997 roku, mistrza pokonał komputer, dzięki książce jesteśmy blisko owych wydarzeń. Ostatni bastion umysłu, czyta się szybko i z wielką przyjemnością, to świetna, inteligentna i wciągająca lektura na tegoroczną wiosnę, polecam bardzo, a po lekturze koniecznie partyjka szachów w czasie świątecznym!


 

12 komentarzy: