poniedziałek, 5 kwietnia 2021

Wspaniałe NOWOŚCI Wydawnictwa Lira – Dama Kier, Znak Gryfa, Kryptonim Romeo oraz intrygujące ZAPOWIEDZI Profesor i cyjanek, Rok Zaćmienia!

Wydawnictwo Lira, wiosennie zaskakuje mnogością genialnych nowości, warto obserwować jakie powieści wychodzą spod ich skrzydeł, bowiem nie zawodzą mnie od lat. Oto trzy książki, które już zagościły w mojej biblioteczce oraz dwie, bardzo intrygujące, cieplutkie, kwietniowe już zapowiedzi, na które czekam z wielką niecierpliwością!


Książki Dama Kier, Znak Gryfa i Kryptonim Romeo, zapowiadałam Wam z wielkimi nadziejami, myślę, że wszystkie te trzy powieści, zaskoczą Was genialną fabułą, kuszą już u mnie na półce świetnymi okładkami. Dama Kier, powieść, której autorką jest debiutująca Monika Godlewska, miała swą premierę 17 marca. Jest to historia w pięknym klimacie początków XX wieku, romans historyczny, obfitujący oczywiście w miłość, ale też liczne konwenanse, intrygi i skandale. Na uwagę zasługuje główna bohaterka, arystokratka Lady Eleanor Hardinge, koniecznie wypatrujcie niebawem, mojej recenzji tej powieści. Znak Gryfa Agnieszki Gładzik, światło dzienne ujrzał 24 marca, to powieść historyczna skąpana w ciekawej aurze tajemniczości, nie mogę doczekać się, kiedy się do niej dobiorę. Poszukajcie na stacjonarnych, jak i wirtualnych, księgarskich półkach tejże książki, jeśli lubicie nietuzinkowe powieści. Fabuła skupia się tu wokół Kiiry Fersen, nauczycielki, która spotykając amerykańskiego psychiatrę, postanawia wyruszyć z nim w podróż, wplątuje się tym w niebezpieczną sprawę, a tuż obok stoi już widmo I wojny światowej. Powieść Kryptonim Romeo Wojciecha Nerkowskiego, ukazała się 31 marca, czekałam bardzo na tę książkę, która kusiła mnie już przy zapowiedziach, bowiem poprzednia powieść tegoż autora, przypadła mi bardzo do gustu. Kryminalny thriller, to szpiegowska powieść z dreszczykiem, Robert, otrzymuje wiadomość, iż jego żona, która podobno zginęła w wypadku, pojawia się na Półwyspie Arabskim, rozpoczynają się poszukiwania, Kidd również podejmuje swoje działania. Jako fanka tego typu klimatów, długo nie powstrzymam się, by szybko sięgnąć po intrygujący Kryptonim Romeo, który już Wam polecam.


Profesor i cyjanek - Jarosław Molenda

Premiera – 7 kwietnia 2021

Uwielbiam publikacje Jarosława Molendy, niedawno polecałam Wam genialną książkę Wampir z Warszawy, przy okazji warto też sięgnąć po świetne książki tegoż autora: Gorszycielki, Uwikłane w historię, Podróżniczki, czy Kaligula. Profesor i cyjanek, to publikacja poświęcona słynnej sprawie Tarwida, która budzi emocje do dziś. Książka analizuje ówczesne fakty i wprowadza nas w świat śledztwa, nie mogę doczekać się lektury!

Czy znany profesor zabił swoją młodą żonę? Tym żyła cała Polska! Pewnej mroźnej nocy 1955 roku milicja i pogotowie wezwane do mieszkania znanego intelektualisty, profesora zoologii, Kazimierza Tarwida, stwierdzają zgon młodej kobiety. Profesor zostaje oskarżony o otrucie Teresy Tarwid cyjankiem potasu… Nieszczęśliwy wypadek, samobójstwo czy morderstwo doskonałe? Tę zagadkę swego czasu próbowała rozwiązać cała Polska Ludowa. Jarosław Molenda analizuje wydarzenia, które tak podzieliły ówczesne społeczeństwo i sądy obu instancji. Sprawa Tarwida to najgłośniejszy – obok sprawy Gorgonowej – proces poszlakowy w historii polskiego sądownictwa, który trwał pięć lat i który budzi emocje po dziś.


Rok Zaćmienia - Marta Knopik

Premiera – 14 kwietnia 2021

Marta Knopik, która zadebiutowała bestsellerową powieścią Czarne Miasto, powraca. Doskonała literatura piękna, magiczny klimat i mroczny Śląsk, wita nas ponownie w książce Rok Zaćmienia. Zapowiada się znów świetna powieść, która zachwyci miłośników dobrej, współczesnej literatury pięknej z nutą oniryzmu, magii i legend. Już zacieram rączki, bowiem z pewnością pochłonę tę książkę z wielką przyjemnością!

W Czarnym Mieście trwa Rok Zaćmienia. Jego mieszkańcy, wcześniej niż reszta ludzkości, muszą zmierzyć się z apokalipsą… Schyłek tysiąclecia. Wróżbici wieszczą koniec świata… John Fox przybywa na Śląsk w poszukiwaniu spadkobiercy. Trop prowadzi go do Czarnego Miasta, które pogrążone jest w chaosie Roku Zaćmienia. Ziemią szarpią wywołane zapadaniem się chodników kopalnianych wstrząsy, a krajobraz zasnuwa się dymem. Bohater zostaje wciągnięty w labirynt korytarzy, gmatwaninę snów, wizji i wspomnień. Dokąd zaprowadzi go ta podróż?


 

 

21 komentarzy:

 1. Nie znam żadnej z tych książek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tych tytułów, ale Kryptonim Romeo mogłaby mnie zaciekawić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Same ciekawe nowości, które warto mieć na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno warto przyjrzeć się tym książkom bliżej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wato, czekam bardzo na Profesor i cyjanek oraz na Rok Zaćmienia :)

   Usuń
 5. Będę musiała bliżej poznać te książki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkie mnie ciekawią, szczególnie Dama Kier ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kusi mnie tytuł Rok Zaćmienia :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Profesor Cyjanek na pewno znajdzie się na mojej liście - lubię tego rodzaju książki.

  OdpowiedzUsuń