wtorek, 6 lipca 2021

Czy to puszcza bąki? – Nick Caruso, Dani Rabaiotti oraz Riddleland - Co wolisz? Dwie książki dla dzieci!

Dziś u mnie dwie cudowne książeczki, dedykowane specjalnie najmłodszemu czytelnikowi. Oto wspaniała publikacja pod pełnym humoru tytułem Czy to puszcza bąki? oraz światowy bestseller Riddleland zatytułowany Co wolisz?


Czy to puszcza bąki? – Nick Caruso, Dani Rabaiotti

Premiera: 19 maja 2021

Wydawnictwo: Insignis

Tytuł oryginalny: Does It Fart?

 A Kid's Guide to the Gas Animals Pass

Tłumaczenie: Katarzyna Dudzik

Oprawa: miękka

Ilość stron: 48

Powstaje obecnie naprawdę sporo ciekawych książek dla dzieci, traktujących o zwierzętach i naturze, pośród nich, na uwagę zasługuje publikacja Czy to puszcza bąki? Książka, której autorami są Nick Caruso i Dani Rabaiotti, to genialnie skonstruowana, pomysłowa pozycja, skierowana do dzieci. Kolorowa okładka przyciąga oko, na uwagę zasługują genialne rysunki, których autorem jest Alex G. Griffiths. Ilustracje przedstawiają zwierzęta w świetny sposób, zabawny i pełen humoru. Autorzy, zarówno Nick Caruso, jak i Dani Rabaiotti, są ekologami, znajdźcie ich profile na Twitterze, są tam bowiem bardzo aktywni i dzięki dyskusjom tam prowadzonym, powstała ta książka. Na początek zgłębiamy pojęcie puszczania bąków, czyli krótko rzecz ujmując, oddawania gazów jelitowych przez przeróżne żyjące stworzenia, następnie już przechodzimy do szczegółowych opisów, każdego z wybranych zwierząt. I tak przez pryzmat puszczania bąków, poznajemy między innymi konia, papugę, pająka, czy kozę, jest tu też wieloryb, lemur i pies, ale także i dzieci. Książka to ciekawa, zabawna i zarazem edukacyjna pozycja dla dzieci, oryginalna i warta, by zabrać ją dla najmłodszych na wakacje!


Riddleland - Co wolisz?

Premiera: 19 maja 2021

Wydawnictwo: Insignis

Tytuł oryginalny: Would You Rather

Tłumaczenie: Dominika Rychel

Oprawa: miękka

Ilość stron: 120


Książka Co wolisz?, to światowy bestseller i doskonała zabawa dla całej rodzinki. Publikację zdobi pełna kolorów i rysunków okładka, która zwróci uwagę najmłodszych czytelników. Jest to zbiór dwustu pytań, które pobudzają wyobraźnię, skłaniając dziecko do myślenia. Opowiadając na pytanie Co wolisz?, należy ruszyć szare komórki i wybrać z szalonych wyborów, jest przy tym sporo zabawy i śmiechu, pytania są naprawdę zabawne, wywołują mnóstwo przeróżnych emocji. Książka jest dedykowana dzieciaczkom w wieku od 4 do 12 lat, z pewnością nie można się z nią nudzić. Genialna książka dla młodego odbiorcy i do wspólnej, kreatywnej, wakacyjnej zabawy z dzieciakami, polecam bardzo na lato!


 

7 komentarzy: