piątek, 18 września 2020

Nowość - Inicjująca serię, powieść oparta na faktach - Zośka. Dopóki biło serce - Anna Stryjewska - Wydawnictwo Szara Godzina

Zbliża się jesień i choć nadal słonko raczy nas pięknym, ciepłym wrześniem, ja już coraz częściej oddaję się lekturze ostatnich nowości wydawniczych, pośród których znalazła się inicjująca serię, powieść oparta na faktach pod tytułem Zośka. Dopóki biło serce. Książka Wydawnictwa Szara Godzina, autorstwa Anny Stryjewskiej, miała swą premierę 25 sierpnia, zatem przyszedł czas, by podzielić się z Wami moją recenzją.


 

Zośka. Dopóki biło serce - Anna Stryjewska

Seria: Zośka - Tom 1

Premiera: 25 sierpnia 2020

Wydawnictwo: Szara Godzina

Oprawa: okładka miękka

Ilość stron: 272


Twórczość Anny Stryjewskiej, poznałam przy okazji trzech powieści: Mistrzowie życia, Chłopiec z ulicy Wschodniej oraz Kochankowie miasta, pisarka zawodowo zajmuje się nieruchomościami i mieszka w Łodzi, nie tylko pisze, ale także maluje. Pierwszy tom serii Zośka, zatytułowany Dopóki biło serce, to powieść oparta na realnych wydarzeniach, koniecznie poszukajcie tej książki w internetowych i stacjonarnych księgarniach, bowiem naprawdę warto poznać tę nietuzinkową historię o życiu, przeciwnościach, decyzjach, talencie i realizacji celów wbrew wszystkiemu. Mamy lata 60-te, siedemnastoletnia Zosia Martin, wraz z rodzicami i młodszą siostrą Jadzią, mieszka w małej wsi na niezbyt zamożnym gospodarstwie. Dziewczyna skończyła właśnie szkołę zawodową i chce uczyć się dalej, iść do technikum i rozwijać swą pasję do mody, którą zauważyła jej nauczycielka i ciotka Teresa. Rodzina nieprzychylnie patrzy na plany Zosi i załatwia jej, przynoszącą trochę grosza, posadę w sklepie. Pomimo wszystko Zosia szyje, kocha tworzyć ubrania i marzy… Jaki finał będą miały jej marzenia? Czy uda jej się podjąć trudne decyzje, podążać za pasją i odmienić życie? Koniecznie musicie przeczytać Zośka. Dopóki biło serce, powieść wciąga jak szalona, dając nam solidną dawkę emocji, polecam ją Wam z całego serca i czekam już na zapowiadaną, drugą część serii, zatytułowaną Zośka. Przepustka do szczęścia!


 

16 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa może być, dążenie za pasją jest ważne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli będę miała okazję to na pewno przeczytam tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Historia brzmi ładnie, ale to nie jest do konca coś dla mnie :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Będę miała tę książkę na uwadze :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam twórczość tej autorki, a ten tytuł czeka już w mojej biblioteczce na swoją kolej. 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Moja czeka w kolejce :D Póki co brak czasu na czytanie...niestety...

  OdpowiedzUsuń