czwartek, 3 września 2020

Platforma Legimi – Jakie ebooki przeczytałam ostatnio? Rozmowy z seryjnymi morderczyniami, Wiwisekcja zbrodni, Pocisk, Składniki, Radiota i Śmiech ma po matce.

Oprócz tradycyjnych, papierowych książek, czasem sięgam też po ebooki na Legimi. Jest to platforma czytelnicza, która oferuje ogromną ilość książek w postaci ebooków i audiobooków. Legimi podczytuję na tablecie, zaś można mieć też dostęp na telefonie, z pomocą służy nam multiwyszukiwarka i wygodne zarządzanie osobistą półką. Na Legimi znajdziecie ponad 60 000 ebooków i audiobooków, również w formie synchchrobooków, warto się pokusić.


Na Legimi kusi sporo ciekawych tytułów, moją uwagę zwróciła książka Rozmowy z seryjnymi morderczyniami, autorstwa Christopher Berry-Dee, dzięki niej wchodzimy w psychikę morderczych kobiet, poznajemy ich historie i próbujemy zgłębić motywy, jakimi się kierowały przy zbrodniach. W kręgu kryminalnym, polecam na Legimi poszukać powieści Wiwisekcja zbrodni Andrzeja Janikowskiego, którą czytałam w tradycyjnej, papierowej formie i recenzowałam dla Was, to doskonały, kryminalny wybór na wrześniowe wieczory. Z ciekawości sięgnęłam też po Magazyn Literacko-Kryminalny Pocisk, ciekawe wywiady, fragmenty książek, będę starała się regularnie sprawdzać ów magazyn. Składniki. Osobliwa chemia tego, co jemy i czym się smarujemy, książka, która napisał chemik George Zaidan, objawia nam tajemnice składników zawartych w naszym jedzeniu i innych produktach, cenne wiadomości o szkodliwości niektórych składników, co możemy napotkać w kremach, czy chipsach i dlaczego złym wyborem jest spożywanie przetworzonej żywności, świetna pozycja dla każdego, świadomego konsumenta. Radiota, czyli skąd się biorą Niedźwiedzie, to pozycja obowiązkowa każdego fana radiowej Trójki, to książka Marka Niedźwieckiego, w której poznajemy go od czasów dzieciństwa, aż do czasu, gdy był już dziennikarzem, droga życiowa radiowca wciąga, polecam bardzo. Warto tez sięgnąć po Śmiech ma po matce. Tajemnice genów, to popularnonaukowa literatura, dzięki której zgłębimy własne geny, co i dlaczego dziedziczymy? Warto poczytać! 

 

21 komentarzy:

 1. Nie znałam tej platformy ale chyba muszę tam zajrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja wole jednak czuć książkę w ręku :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Legimi to naprawdę przydatny serwis. Można sobie sporo poczytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja jakoś do czytników przekonać się nie umiem. Dla mnie jednak papierowa książka jest najlepsza, mimo tego, że zdaję sobie sprawę z wielu ułatwień i dodatkowych plusów jakie niesie ze sobą użytkowanie czytników :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tez mega fanką ebooków nie jestem, ale od czasu do czasu warto na Legimi pobuszować :)

   Usuń
 5. Tajemnice genów i Rozmowy z seryjnymi morderczyniami bardzo mnie ciekawią :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z proponowanych tytułów zainteresowała mnie książka Marka Niedźwieckiego, pozdrawiam Ania

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam tych książek, ale myślę, że najbardziej zaciekawiłoby mnie "Śmiech ma po matce. Tajemnice genów":)

  OdpowiedzUsuń
 8. Platformę znam i planuję rozpocząć korzystanie z niej. 😊

  OdpowiedzUsuń
 9. Wciąż jestem fanką tradycyjnych książek, bo lubię słyszeć szelest kartek ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również, ale czasem po ebooka warto sięgnąć, zwłaszcza, ze spory wybór jest na platformie :)

   Usuń