wtorek, 22 września 2020

Przepiękna, malownicza powieść obyczajowa z historią w tle na pierwsze, jesienne wieczory - Wydawnictwo Szara Godzina - Antonia. Na Podlasiu - Agnieszka Panasiuk

Nie ukrywam, iż na premierę powieści Antonia. Na Podlasiu, czekałam z utęsknieniem, myślę, że ta właśnie nowość Wydawnictwa Szara Godzina, budziła wielkie emocje pośród wielu miłośników książek, które wyfruwają spod skrzydeł tegoż wydawnictwa. Powieść już od 7 września, dostępna jest w księgarniach internetowych i stacjonarnych, pora zatem na moją recenzję i emocje, które towarzyszyły mi podczas czytania tej przepięknej, malowniczej książki.


Antonia. Na Podlasiu - Agnieszka Panasiuk

Premiera: 7 września 2020

Cykl: Trylogia - Na Podlasiu – Tom 1

Wydawnictwo: Szara Godzina

Oprawa: okładka miękka

Ilość stron: 352

 

Autorka, Agnieszka Panasiuk, z wykształcenia jest nauczycielką historii, zawodowo zaś pracuje w administracji, jest także laureatką konkursów literackich, a wolny czas spędza w grodzie rodziny, pasjonuje się ogrodnictwem oraz filmem. Jej debiutancka powieść Podróże serc, która miała premierę w kwietniu tego roku, zachwyciła mnie, zatem byłam bardzo ciekawa zapowiadanej trylogii pod tytułem Na Podlasiu. Jestem przekonana, iż cykl z pewnością będzie niewątpliwym hitem wydawnictwa, już pierwszy tom Antonia. Na Podlasiu, ujawnia, iż jest to doskonała, obyczajowa, literatura piękna, zaś już zapowiadane są dwa kolejne tomy Cecylia. Na Podlasiu oraz Aleksandra. Na Podlasiu, których będę oczywiście z niecierpliwością wypatrywać. Obyczajowa saga z historią w tle, rozgrywa się na podlaskich terenach w drugiej połowie XIX stulecia. Mamy 1869 rok, urocza i mądra dziewczyna Tosia, czyli Antonia Gillard, traci pracę nauczycielki w Warszawie. Olga Fiodorowna Wołgogradowa, wypowiada Tosi i jej przyjaciółce Krysi posady, bowiem wychodzi na jaw, iż w potajemnie uczyły one języka polskiego i historii, co pod zaborami było surowo karane. Na szczęście szybko otrzymuje propozycję pracy guwernantki w Białej na Podlasiu, gdzie z powodzeniem uczy Katię i Tanię, dwie córki sekretarza naczelnika Fiodora Tochorzewskiego i jego żony Sonii Nikołajewnej. Tosia poznaje miasto, rodzinę pracodawcy, ale też księgarza Józefa i jego żonę Adelę Jasnowską oraz rodzinę Woldańskich. Sprawy komplikują się, Antonia ponownie musi szukać posady i już jako dama do towarzystwa dla zamożnej hrabiny Stefanii Bolinowskiej, czerpie z życia, odnajduje miłość, jednocześnie podejmuje się działań propolskich. Antonia. Na Podlasiu, wciąga i fascynuje, to doskonała, niebanalna lektura na pierwsze dni i wieczorki jesienne, malownicza, doskonale napisana powieść, która z pewnością skradnie wiele serc. Nie pozostaje zatem nic innego, jak oczekiwać na dwa, kolejne tomy, tejże pięknej sagi!


 

30 komentarzy:

 1. Brzmi jak bardzo nastrojowa lektura! Zbliżają się długie wieczory, wiec może się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi bardzo ciekawie, jednak poczekam na recenzje pozostałych tomów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pozostałe tomy, zostaną wydane w późniejszym czasie :)

   Usuń
 3. Może wkrótce po nią sięgnę ❤

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam nadzieję, że jesienne wieczory będą sprzyjały sięganiu po takie książki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fakt, że jest malownicza mnie przekonuje, chociaż powieści nie czytam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że książka by mi się spodobała :). Rozejrzę się za nią.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobrze wiedzieć, że jest warta zainteresowania :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie moje klimaty, zresztą ostatnio niestety coraz mniej czytam, ciągle brakuje mi czasu itp. Może jesień, dłuższe wieczory itp. to zmienią :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Widzę że ta publikacja to świetny pomysł na zbliżające sie długie wieczory.

  OdpowiedzUsuń
 10. Też tak jak osoba wyżej: nie moje klimaty :(

  OdpowiedzUsuń
 11. Jako Podlasianka nie widzę inaczej jak przeczytać tą książę ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Warto zapisać tytuł, na jesienne wieczory w sam raz.
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę warto, piękna i wciągająca książka :)

   Usuń