środa, 15 grudnia 2021

Filozofia dla zabieganych. Mała książeczka o wielkich ideach – Jonny Thomson

Szukacie już prezentów? Myślę, że to czas najwyższy, bowiem za kilka dni Wigilia! Książkowy podarunek, to zawsze radość, dziś chcę Wam polecić książkę idealną wprost na prezent pod choinkę, oto Filozofia dla zabieganych!

 

Filozofia dla zabieganych. Mała książeczka o wielkich ideach

Jonny Thomson

Premiera: 10 listopada 2021

Wydawnictwo: Insignis

Tytuł oryginalny: Mini Philosophy: 

A Small Book of Big Ideas 

Tłumaczenie: Alka Konieczka

Oprawa: miękka

Ilość stron: 512


Filozofia dla zabieganych. Mała książeczka o wielkich ideach, to publikacja, którą napisał Jonny Thomson, zainspirowany licznymi rozmowami ze studentami. W zasadzie będzie idealny prezent dla każdego, to świetna podróż filozoficzna od starożytności, aż do współczesności, książka pokazuje, iż filozoficzne myślicieli do dziś pozostają żywe i warto z nich korzystać. Książka napisana jest przystępnym językiem, czyta się ją płynnie, doskonale, chłonąc ekspresowo kolejne rozdziały. Rozpoczynamy z etyką, Platonem, Kantem, Tomaszem z Akwinu, następnie egzystencjalnie podróżujemy z Nietzsche, Kierkegaardem, czy słynną Simone de Beauvoir. Pofilozofujemy o sztuce, społeczeństwie, religii, polityce, ekonomii, życiu i relacjach między ludźmi. Cennym dla mnie działem jest Literatura i język. Nie bójmy się filozofii, sięgnijmy po tę książkę. Filozofia powinna być czymś, do czego możemy się odnieść; powinna być praktyczna, interesująca, przystępna. Przede wszystkim jednak powinna być dobrą zabawą


 

 

15 komentarzy:

 1. Świetna, nawet wiem, komu bym ją podarowała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka wzbudziła moją ciekawość.

  OdpowiedzUsuń
 3. Do czytania o filozofii mi daleko 😉

  OdpowiedzUsuń
 4. Tym razem nie dla mnie, ale moim czytelnikom w bibliotece na pewno by się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że jest to tytuł dla mnie idealny! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Prezenty dla wszystkich już mam. W listopadzie byłam gotowa :D A tę książkę ja poproszę na prezent hihi. Filozofia taka nauka o wszystkim i niczym, a jednak dużo do życia potrafi wnieść :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest świetna :) Super, ze masz już prezenty, ja nadal kompletuję :)

   Usuń