piątek, 3 grudnia 2021

Lit RPG i najnowsza część cyklu Droga Szamana. Etap 6: Nowy początek - Wasilij Machanienko

Za każdym razem, premiera nowego tomu z serii Droga Szamana, jest dla mnie wielką radością, z ogromną bowiem przyjemnością sięgam po tenże cykl fantasy i zawsze polecam go Wam, szczególnie teraz na zimowe wieczorki.


Droga Szamana. Etap 6: Nowy Początek

Wasilij Machanienko

Premiera: 29 września 2021

Wydawnictwo: Insignis

Tłumaczenie: Gabriela Sitkiewicz

Oprawa: miękka

Ilość stron: 428


Jest to już szósta odsłona cyklu Droga Szamana. Nowy Początek, podobnie, jak poprzednie tomy, zachwyca wizualnie świetną okładką, przyciągającą oko miłośników fantastyki. Mamy tu tak zwaną literaturę RPG, autorem cyklu jest Wasilij Machanienko, urodzony w 1981 roku w Rosji, pisarz pracował w IT, obecnie skupia się wyłącznie na twórczości literackiej, seria Droga Szamana, ma siedem części, finałowy tom Na tropie Stwórcy w Polsce pojawi się niebawem. Ponownie znajdujemy się w wirtualnym świecie, w Barlionie gracze przenoszą się umysłem, ich egzystencja toczy się tu, gdy są zalogowani, ciało zaś pozostaje w kokonie, w kapsule, dzięki której łączą się z grą. Dmitrij Machan, główny bohater, jest tu już Szamanem Najwyższym, Hrabią. Szósty tom nie zawodzi i wciąga, fabuła, jak zwykle mknie, Machan wychodzi na wolność, zaś musi wracać do gry, ma tam przecież kilka spraw do załatwienia i jest obecnie słynnym graczem. Szaman Machan powrócił. Na złość całemu światu. Jak przebiegnie powrót do Barliony? Miłośnicy cyklu, z pewnością będą zachwyceni, jak ja, a po tak mocnym finale książki, warto też czekać na siódmy, ostatni już tom!


 

15 komentarzy:

 1. Mam wszystkie części, ale może zacznę tę serię w przyszłym roku.

  OdpowiedzUsuń
 2. czegoś tej książce brakuj by wciągnąć, ale i tak się będzie podobać fanom cyklu ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja akurat nie przepadam za fantasy ;) Cieszę się,że książka Ci się podobała :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Po fantastykę sięgam rzadko, ale czasami znajdują miejsce na mojej półce. Tej serii nie znam, więc raczej odpuszczę ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń