poniedziałek, 20 grudnia 2021

Komedia kryminalna, czyli cykl z Jackiem Przypadkiem pod choinkę – Jacek Gertner

Komedia kryminalna jest popularnym gatunkiem literackim w naszym kraju, dzięki Wydawnictwu Lira i ja polubiłam komedie kryminalne, które z przyjemnością czytuję w ramach książkowej rozrywki. Jako, że już w najbliższy piątek, zasiądziemy do wigilijnej kolacji, dziś mam dla Was propozycję iście idealną pod choinkę, oto książkowy cykl z Jackiem Przypadkiem, który napisał Jacek Gertner.


Jacek Gertner, zagościł już wcześniej w mojej biblioteczce komedią kryminalną Podejrzany jak diabli. Cykl z Jackiem Przypadkiem, rozpoczyna się książką Arszenik i stare obrazy, która swą premierę miała 14 lipca tego roku, następnie 30 sierpnia, na półkach księgarni, pojawiła się powieść Znamienne stany świadomości, zaś trzeci tom, światło dzienne ujrzał 27 września i ma tytuł Morderstwo w Orient Espresso. Seria z Jackiem Przypadkiem, to rasowa komedia kryminalna, świetna, lekka, wciągająca, książkowa rozrywka, warta grzechu. Pierwsza odsłona, czyli Arszenik i stare obrazy, zapoznaje nas z głównym bohaterem, Jacek Przypadek, ma prawie trzydzieści lat, mieszka w kamienicy na Starym Mokotowie, ma raczej monotonne życie, choć od sześciu lat planuje udział w maratonie. Irmina Bamber, która mieszka obok, pewnego dnia, prosi Jacka o pomoc w znalezieniu skradzionych obrazów, które do niej należały. Rozpoczyna się lawina odkryć, w Jacku pojawia się żyłka detektywa. Dociekliwy Jacek Przypadek, rusza w wir wydarzeń, w drugim tomie Znamienne stany świadomości, z licencją detektywa, Jacek zostaje jasnowidzem, poszukuje też zabójcy gwiazdy serialu Miłość i medycyna, pojawiają się też inne sprawy. Nie zawodzi trzecia odsłona Morderstwo w Orient Espresso, to kolejne śledztwa, w restauracji Orient Espresso, popełniono zbrodnię, denat siedział na ubikacji oparty o ścianę z pałeczką do sushi wbitą w klatkę piersiową. Powieści z cyklu, napisane są dynamicznym, żywym i przystępnym językiem, zaś doskonale skonstruowana fabuła, nie pozwala odłożyć książki ani na moment. Seria z Jackiem Przypadkiem, to świetny pomysł prezentowy pod choinkę, polecam świątecznie!


 

 

15 komentarzy:

 1. nie znam tej serii, ale czasami lubię sięgnąć po takie książki. Ja mam w planach książkę "Nowa wojna klimatyczna". Temat wydaje się bardzo ciekawy dlatego myślę, że warto spędzić z książką trochę czasu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie czytałam tej książki, na święta zatem polecam serię z Jackiem Przypadkiem :)

   Usuń
 2. Ciekawie to wszystko wygląda, zwłaszcza motyw detektywa jasnowidza :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie się prezentują te okładki. Ja też uwielbiam komedie kryminalne

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę że te książki by mnie zainteresowały, chodź nie do końca to mój gatunek...

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawie się zapowiadają te książki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Idealna seria dla mojej mamy, szkoda, że już mam dla niej prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawy cykl, mógłby mi się spodobać :)

  OdpowiedzUsuń