sobota, 11 grudnia 2021

Jedz jak geniusz. Bądź mądry, szczęśliwy i bardziej wydajny - Max Lugavere

Książki osadzone w tematyce zdrowia i odżywiania, często goszczą na półkach mojej, domowej biblioteczki. Dziś u mnie publikacja Jedz jak geniusz. Bądź mądry, szczęśliwy i bardziej wydajny, którą przeczytałam w pierwsze w tym roku, śnieżne dni.


Jedz jak geniusz. Bądź mądry, szczęśliwy i bardziej wydajny

Max Lugavere

Premiera: 27 października 2021

Wydawnictwo: Kompania Mediowa

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Ilość stron: 384


Autor książki, Max Lugavere jest dziennikarzem, filmowcem, interesuje go nauka oraz zdrowie, prowadzi on podcast o zdrowiu The Genius Life, po wielu rozmówcach i badaniach, wraz z naukowcami zauważył ogromne powiązanie naszego odżywiania z funkcjonowaniem mózgu i o tym głownie jest książka Jedz jak geniusz. Bądź mądry, szczęśliwy i bardziej wydajny. Publikacja, to swoisty poradnik, co jeść, by nasz mózg był zawsze sprawny, kreatywny i wydajny, jakie pożywienie sprawi, że nasza pamięć będzie lepsza, mózg będzie szybciej się uczył i przetwarzał informacje. Jedzenie, to też radość, która oczywiście również zależy od funkcji mózgu. Mama autora zapadła na demencję, zatem i w tym temacie chciał on zgłębić praktyczną wiedzę, nasze codzienne, żywieniowe wybory, to bowiem naprawdę klucz do dobrego i zdrowego życia, wówczas nasz mózg pracuje jak powinien i także inne, nasze narządy. Często za nasze samopoczucie odpowiedzialne jest właśnie to, co zjedliśmy, czy nie warto pomyśleć i wybierać zdrowie? Jesteś tym, co jesz. Jedz jak geniusz, to doskonała książka, pełna informacji, dowodów, prawdziwa kopalnia wiedzy o zdrowym odżywianiu, polecam bardzo!


 

 

 

16 komentarzy:

 1. To co jemy, mocno wpływa na to jak się czujemy każdego dnia. Szkoda tylko, że tak ciężko obecnie o dobre, niepryskane lub niesztucznie pędzone produkty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo trudno, oj tak, nawet na ryneczkach, zdarzają się pryskane, warto być świadomym :)

   Usuń
 2. Mam tę książkę w swojej bibliotecce, ale w tym roku chyba nie zdążę się z nią zapoznać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesujący temat. Wiadomo, że odżywianie jest podstawą zdrowia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię tego typu poradniki. Chętnie zajrzę do tej ksiażki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Poradniki żywieniowe chętnie czytam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Miałam jeść zdrowo, ale wróciłam z gór i zjadłam pół czekolady, niestety, ale tak mnie kusiła :D

  OdpowiedzUsuń