niedziela, 12 grudnia 2021

Gierek i jego czerwony dwór. Partia, rodzina, towarzysze - Iwona Kienzler – Wydawnictwo Lira – Biografia na zimowy czas!

Biografia Gierek i jego czerwony dwór. Partia, rodzina, towarzysze, zagościła w mojej biblioteczce, bowiem zawsze intrygowała mnie historia Gierka. Jeśli i Wy lubicie sięgać po literaturę faktu i ciekawe publikacje historyczne, mam coś dla Was.


Gierek i jego czerwony dwór.

Partia, rodzina, towarzysze - Iwona Kienzler

Premiera: 13 września 2021

Wydawnictwo: Lira

Oprawa: okładka miękka

Ilość stron: 360


Iwona Kienzler, spod której pióra regularnie wychodzą w Wydawnictwie Lira, doskonałe, historyczne publikacje, przybywa z kolejną, ciekawą książką. Polecam Wam przy okazji Tajemnicze zgony władców, Windsorowie. Celebryci, nudziarze, skandaliści, Kasiarze, doliniarze i zwykłe rzezimieszki, Chopin. Miłość i pasja, Zabójcy, wampirzyce, nierządnice. Zbrodnie i afery II RP, bestsellerowe Kobiety ze słynnych obrazów, ale też Mickiewicz. Miłości i romanse, szczególnie zaś na świąteczny, książkowy prezent warto zwrócić uwagę na nowość tej autorki, pod tytułem Sułtanki. Księżniczki, nałożnice, faworyty, niebawem u mnie także recenzja intrygującej książki Elżbieta i Filip. Najsłynniejsza królewska para współczesnego świata, którą właśnie czytam. Edward Gierek, to historycznie postać pełna tajemnic, pierwszy sekretarz skrywał też sekrety rodzinne, dotyczące jego osoby fakty, są kontrowersyjne do dziś, zatem naprawdę warto sięgnąć po książkę Gierek i jego czerwony dwór. Dowiadujemy się tu nie tylko, jak żył, w jaki sposób wdrapywał się na szczyt partyjnej drabiny i jak działał Gierek, ale odkrywamy też karty historii, związane z jego bliskimi współpracownikami. Czasy PRL, ich blaski i cienie, władza, polityczne gry, jak epoka Gierka zapisała się w historii? Świetna, wciągająca biografia na zimowe wieczory!


 

 

 

13 komentarzy:

 1. Kupiłyśmy do biblioteki, bo nas zaciekawiła ta książka, na pewno kiedyś ją też chętnie przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że dla osób zainteresowanych tematem to na pewno ciekawa pozycja.

  OdpowiedzUsuń
 3. To czasy mojego dzieciństwa. Pamiętam te dwa jedyne programy i jego przemowy z pytaniem: "pomożecie?!" :D Do dziś je słyszę :D Pamiętam też jak opowiadali, jak Gierkowa latała co tydzień do Paryża robić fryz. O długach nie wspomnę, ale dzieciństwo miałam całkiem spokojne ;) Chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przebrnęłabym chyba... :)

  OdpowiedzUsuń
 5. oj nie moje klimaty niestety może coś bardziej dla moich rodziców

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie sądzę, bym odnalazła się w tej książce.

  OdpowiedzUsuń