niedziela, 11 grudnia 2022

Prawie wszystko dla zabieganych. Nawet nie przyszło wam do głowy, by to sprawdzić - John Elledge – Ciekawa literatura popularnonaukowa!

W listopadzie, w księgarniach, pojawiła się książka, która będąc ciekawą literaturą popularnonaukową, jest zbiorem ciekawostek z wielu dziedzin naszego życia. Oto Prawie wszystko dla zabieganych. Nawet nie przyszło wam do głowy, by to sprawdzić, publikacja, którą napisał John Elledge.

 

Prawie wszystko dla zabieganych - John Elledge

Premiera: 9 listopada 2022

Wydawnictwo: Insignis

Tytuł oryginalny: The Compendium of (Not Quite) Everything

Tłumaczenie: Katarzyna Dudzik

Oprawa: okładka twarda

Ilość stron: 416

Jest to zbiór, swoiste, oryginalne kompendium, przybliżające zagadnienia z różnych dziedzin, są tu tematy związane z przyrodą, naturą, kosmosem, naszą planetą, historią, geografią, jest też polityka, kultura, poznajemy zaskakujące fakty, ciekawe wydarzenia, jest nauka, sztuka, bardzo szeroko pojęta wiedza o świecie. Książkę czyta się doskonale, napisana jest bowiem bardzo przystępnym językiem, pełnym humoru, myślę, iż przypadnie do gustu każdemu. Publikacja jest absolutnie idealnym pomysłem na świąteczny prezent, właściwe można ją podarować każdemu, kogo interesuje świat i dziejące się na nim wszelkie sprawy.


 

8 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawie zapowiada się ta książka, dobry pomysł na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem zainteresowana lekturą tej publikacji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne wydanie i ciekawa zawartość na pewno skuszą nie jedną osobę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię tego typu pozycje, gdyż można się z nich wiele ciekawego dowiedzieć.

  OdpowiedzUsuń