poniedziałek, 29 maja 2023

Mennonitka i hrabia – Sylwia Kubik – Czy bestsellerowa nowość skradła moje serce?

Dziś u mnie powieść, która bije rekordy popularności pośród nowości książkowych ostatnich tygodni. Jesteście ciekawi, czy bestsellerowa Mennonitka i hrabia, którą napisała Sylwia Kubik, skradła moje czytelnicze serce? Zapraszam na cieplutką recenzję!

 

Mennonitka i hrabia - Sylwia Kubik

Premiera: 26 kwietnia 2023

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

Oprawa: okładka miękka ze skrzydełkami

Ilość stron: 320

Sylwia Kubik gości na moich książkowych półkach po raz pierwszy. Jest to mająca ogromne grono czytelników polska pisarka, tworząca w klimatach wiejskich, kochająca las, kwiaty, gotowanie i historię, którą wspaniale wplata w swe opowieści. Mennonitka i hrabia, kusi oko piękną okładką, jest to pierwsza na  świecie powieść, która porusza tematykę mennonitów. Mamy rok 1878, na Żuławach, pośród śnieżycy, saniami mknie hrabia Józef Kaczorowski, zamieć śnieżna jest zaś zbyt mocna, by kontynuować podróż. Wkraczamy w środowisko mennonitów, którzy dbają o swe rodziny, domostwa, pracę, naukę, historię, modlitwę i całą społeczność. Gretchen Dyck i Leonore Wiebe, to zamożne i pracowite młode kobiety, przyszedł już czas, by wyszły za mąż. Leonore ma poślubić Izaaka, Gretchen zaś nie ma na razie ślubnych planów. Podczas śnieżycy, nieopodal domu rodziny Gretchen, brat Jacob, znajduje zasypane sanie hrabiego wraz z końmi i bardzo oziębionymi podróżnikami w złym stanie. Był to najpiękniejszy mężczyzna, jakiego w życiu widziała. Zdrowie czarnookiego szlachcica, pod okiem mennonitki o pięknym głosie, poprawia się. Czy uczucie pomiędzy tymi dwojga, łamiące konwenanse, ma rację bytu? Powieść Mennonitka i hrabia, wciąga jak szalona, a idealnie skrojoną fabułę, chłonie się ekspresowo. To piękna literatura obyczajowa z nutką romansu i unikalnym klimatem. Jestem oczarowana tą książką i polecam ją Wam, na zbliżające się już ciepłe wieczorki. 


 

 

14 komentarzy:

 1. Ciekawa tematyka. PS Śliczne zdjęcia z niezapominajkami. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwsza powieść o mennonitach! Dziękuję pięknie, teraz jest czas niezapominajek <3

   Usuń
 2. Czuję, że mnie również ta książka mogłaby oczarować.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapisuję sobie ten tytuł. Może się skuszę na tę książkę w przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 4. I haven't read that book yet. Thanks for sharing.
  I invite you to visit my last post. Have a good week!

  OdpowiedzUsuń
 5. o dziekuję za polecenie czegoś do poczytania na wieczór

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy temat - związek nie tylko pomiędzy osobami z różnych narodów, ale także religii.
  Z jednej strony zmiana religii dla kogoś ukochanego dowodzi tej miłości, ale z punktu widzenia religijnego taka zmiana jest trochę nieszczera.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście to zawsze zależne jest od danej sytuacji, uczucia, wyborów danej osoby. Polecam przeczytać :)

   Usuń
 7. kończę słuchać, została mi godzinka :)

  OdpowiedzUsuń