poniedziałek, 27 sierpnia 2018

Wyjątkowa powieść fantasy z nowego gatunku LitRPG - Droga Szamana. Etap 1: Początek - Wasilij Machanienko - Wydawnictwo Insignis

Dziś przeniosę Was w niesamowite rejony fantasy z książką, która jako ebook, zdobyła tak wielu fanów w Rosji, że kwestią czasu było, pojawienie się jej w papierowej, namacalnej formie także u nas, w Polsce!


Droga Szamana. Etap 1: Początek - Wasilij Machanienko
Premiera: 20 czerwca 2018
Wydawnictwo: Insignis
Tytuł oryginalny: Путь Шамана. Шаг 1: Начало
Tłumaczenie: Joanna Darda-Gramatyka, Gabriela Sitkiewicz
Oprawa: miękka
Ilość stron: 336


Droga Szamana. Etap 1: Początek, to książka, której autorem jest Wasilij Machanienko, Rosjanin, który zawojował w swoim kraju internetowych czytelników ebookiem o tymże tytule. Jest to nie lada gratka dla miłośników literatury ogólnie, Machanienko bowiem, swą powieścią, zapoczątkował nowy gatunek literacki, zwany Literaturą RPG, w skrócie LitRPG. Jest to oczywiście moje pierwsze zetknięcie z autorem, Wasilij Michajłowicz Machanienko, urodził się 20 kwietnia 1981 roku w Siewierodwińsku w Rosji, po studiach, przeniósł się do Moskwy, gdzie pracował w branży IT, obecnie zaś, oszołomiony wielkim sukcesem, skupia się na własnej twórczości literackiej, seria Droga Szamana, ma już teraz siedem części, pierwszą z nich wydało niedawno u nas Wydawnictwo Insignis. Książka zachwyca wizualnie, przepiękną, oryginalną, fantastyczną okładką, którą każdy fan gatunku bez problemu znajdzie w księgarni. Jest to powieść nie tylko dla maniaków literatury fantasy, ale także dla tych, którzy chcąc oderwać się choć na chwilę od światów w grach komputerowych, zechcą przenieść się do książki, która także dostarczy im podobnych wrażeń. LitRPG, znajdzie swych odbiorców pośród miłośników science fiction i fantasy, do których i ja należę, fabuła toczy się tu w wirtualnym świecie gier online, a czytelnik jest jakby częścią gry. Droga Szamana. Etap 1: Początek, została przełożona już na język angielski, niemiecki, czeski, koreański i polski właśnie, myślę, że u nas znajdzie spore grono wielbicieli, wypatrujących kolejnych części serii, ja już mam ochotę na kontynuację.


Witam w wirtualnym świecie, gdzie prócz oczywiście graczy, znajdują się gromady potworów, elfów, gobelinów, krasnoludów, orków, smoków, mroczne tajemnice, czyhające walki, jesteśmy w świecie gry zwanym Barliona, gra ta wciągnęła już tak mocno graczy, iż nie posiadają oni już swego normalnego, ludzkiego życia, ich egzystencja, toczy się tam, gdy są zalogowani, ciało jedynie pozostaje w samowystarczalnej kapsule, dzięki której łączą się z Barlioną. Tu nie ma wyścigu po pieniądze, pracę, zdrowie, czy dobrą sylwetkę, tu walczy się o wyższy level, zwycięstwa, tu można być tym, kim nie można stać się w rzeczywistości, nie ma tu bólu, zatem wszelkie chwyty dozwolone. Bohater książki, pracujący w realnym świecie, jako informatyk, Dmitrij Machan, startuje od zera w grze, bez tutoriali, zostaje tu Szamanem, jest ludzkiej, słabej rasy, a ból odczuwać tu będzie jak w realnym życiu, dlaczego zaś znalazł się w takim położeniu w Barionie? To kara, którą odbyć ma za przestępstwo, które popełnił nieświadomie, zostaje więźniem, wrzucony do wirtualnej kopalni miedzy Pryka, gdzie musi rozwijać swoją postać, poznawać inne i podnosić wśród nich swoją reputację. Powieść Machanienko wciąga mocno, czytelnik, niczym gracz, chce wciąż grać i mieć wpływ na dalsze losy bohatera, więc jak? Chcecie grać? Zaliczać misje? Podnosić level, parametry i statystyki? Finał zaskakuje i kusi, by wyczekiwać drugiej odsłony serii. Musicie przeczytać książkę Droga Szamana. Etap 1: Początek, to naprawdę jedyna w swym rodzaju literacka przygoda i zarazem ciekawe doświadczenie, ja czekam już na kolejne części!14 komentarzy:

 1. Chyba to trochę nie moje gusta, chodź czasem ciekawie jest sięgnąć po nowe doświadczenia:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie warto nie ulegać schematowi i poczytać coś innego, polecam z całego serca :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Oj tak, fani fantasy i sf będą na bank zachwyceni :)

   Usuń
 3. Nie przepadam za takim gatunkiem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wielbiciela gatunku na pewno będą zadowoleni. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pewnością, ja polecam, naprawdę wciągnęła mnie :)

   Usuń
 5. Mojemu narzeczonemu mogłaby się spodobać ta książka ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Raczej nie dla mnie, chociaż może warto spróbować, żeby się przekonać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokłądnie tak, nie warto czytać wciąż tych samych gatunków, czasem warto zaszaleć, zaryzykować :)

   Usuń