czwartek, 30 sierpnia 2018

Najnowsza powieść z uniwersum World of Warcraft: Cisza przed burzą - Christie Golden - Wydawnictwo Insignis

Przeogromne uniwersum World of Warcraft, zjednuje sobie od wielu lat naprawdę duże grono miłośników na całym świecie, dziś najnowsza powieść z tegoż cyklu, która ukazała się niedawno, bowiem 18 lipca! 


World of Warcraft: Cisza przed burzą - Christie Golden
Premiera: 18 lipca 2018
Wydawnictwo: Insignis
Tytuł oryginalny: World of Warcraft: Before the Storm
Tłumaczenie: Dominika Repeczko
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 408


World of Warcraft, to oczywiście gry komputerowe, komiksy, filmy, ale także i książki. Jest to ciekawy świat fantasy pełen przeróżnych ras, podzielonych na dwie frakcje Przymierze i Hordę, są tu ludzie, orki, trole, gobliny, knomy, krasnoludy, druidzi, czarnoksiężnicy, wojownicy, rycerze i wielu, wielu innych, świat ten, jest tak ogromny i ma tak wiele odnóg, że nie sposób go opisać. Najnowszą powieść z cyklu World of Warcraft, napisała Christie Golden, jest to amerykańska pisarka, która napisała już ponad trzydzieści powieści i opowiadań w klimatach fantasy, horror, czy science fiction, między innymi ze świata Star Wars, Assassin's Creed, Star Craft, czy World of Warcraft właśnie, napisała nawet oficjalną powieść do świetnego nota bene filmu Warcraft: Początek. Książka World of Warcraft: Cisza przed burzą, osadzona jest w czasie przed dodatkiem do gry Battle for Azeroth, wtajemniczeni w uniwersum na pewno wiedzą, jak ma się to do całości fabuły. Powieść jest piękne wydana, Wydawnictwo Insignis, jak zawsze zadbało o każdy szczegół, okładka z pewnością nie umknie w księgarni fanom serii, bowiem na niej właśnie widnieje dwóch, najważniejszych bohaterów tejże książki, czyli Sylwana Bieżywiatr i Anduin Wrynn.


Zdaję sobie sprawę, iż jest to specyficzna literatura, która nie jest dla każdego, na pewno zaś przypadnie do gustu miłośnikom uniwersum WOW. Mamy więc dwie frakcje Hordę i Przymierze, Sylwana dowodzi Hordą, Przymierzem zaś król Wichrogrodu Anduin. Tajemniczy materiał, płynne złoto, klejnot o dużej mocy - azeryt, pojawia się na powierzchni, gobliny badając skały, znalazły go, można nim zdziałać wiele dobrego, lecz w niepowołanych rękach, stanie się on prawdziwą zagładą. Obie siły, próbują odkryć jego tajemnice, ujarzmić azeryt, badają go i zastanawiają się, jak można go wykorzystać. Anduin pragnie odbudować świat, pogodzić się, zaprowadzić pokój, zaś Sylwana, Mroczna Pani Porzuconych, nie może zaakceptować tych warunków, ma własne plany wojenne i chce zdobyć Wichrogród. Czy to grozi kolejnym konfliktem i wojną? Jest to Cisza przed burzą, która może niebawem nastąpić. Książka napisana jest przystępnym i typowym dla uniwersum językiem, zatem czyta się ją szybko, z przyjemnością, chłonąc kolejne, krótkie rozdziały. Słyszałam głosy, iż niektórym nie przypadły do gustu tłumaczenia imion i nazw własnych, mi zaś bardzo się spodobały i uważam, iż dzięki nim powieść zyskuje na bliskości dla polskiego czytelnika, ale najlepiej przeczytajcie sami i przekonajcie się. World of Warcraft: Cisza przed burzą, jest bowiem pozycją obowiązkową dla fanów gatunku, którą warto przeczytać jeszcze w obliczu kończącego się już lata. 


11 komentarzy:

 1. A ja myślałam, że to tylko gra... a tu taka niespodzianka;)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tym razem, nie jest to mój świat.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie dla fanów World of Warcraft i fantastyki :)

   Usuń
 3. Zupełnie nie mój gust literacki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. To specyficzna literatura, nie dla każdego oczywiście :)

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. Rozumiem, bo to jednak książka dla fanów tegoż klimatu na pewno :)

   Usuń
 6. Wpada mi ostatnio w oko i tak się zastanawiam, czy by się na nią nie skusić :P

  OdpowiedzUsuń