środa, 9 października 2019

Paleta marzeń. Zgubione szczęście - Małgorzata Falkowska oraz Dojrzałość wzruszeń - Alicja Masłowska–Burnos - Wydawnictwo Lira – Dwie, polskie, godne uwagi powieści na jesień!

Powieść Paleta marzeń. Zgubione szczęście, autorstwa Małgorzaty Falkowskiej oraz Dojrzałość wzruszeń, Alicji Masłowskiej–Burnos, to dwie książki, które w obliczu otaczającej nas, pięknej jesieni, chcę Wam dziś polecić.


Paleta marzeń. Zgubione szczęście - Małgorzata Falkowska
Seria: Paleta marzeń
Premiera: 10 lipca 2019
Wydawnictwo: Lira
Oprawa: okładka miękka
Ilość stron: 304


Paleta marzeń. Zgubione szczęście, to kontynuacja świetnej książki, zatytułowanej Paleta marzeń, autorką obu powieści jest polska pisarka Małgorzata Falkowska. Nie ukrywam, iż po lekturze pierwszego tomu, szczerze wypatrywałam drugiej odsłony serii, a piękna okładka, która zdobi książkę, zachwyciła mnie od pierwszego wejrzenia. Niechaj nie umknie ona Waszym oczom na półkach księgarni, zachwyca tu śliczne zdjęcie dziewczynki z bukietem rumianków, na pewno na okładce, swe zawieszą oko miłośnicy literatury obyczajowej, którzy bankowo będą zachwyceni zarówno pierwszą, jak i drugą odsłoną serii. Znam już twórczość Małgorzaty Falkowskiej, czytałam nie tylko książkę Paleta marzeń, ale też Wyspę singli. Autorka pochodzi z Włocławka, mieszka zaś w Toruniu, prócz powieści, które już mieszkają w mej biblioteczce, napisała między innymi Mąż potrzebny na już, Gorzej być (nie) może, czy To nie jest twoje dziecko. Paleta marzeń. Zgubione szczęście, to nadal świetna literatura obyczajowa, bardzo oryginalna i nietuzinkowa, z pewnością nie jest to typowa seria, po której należy się spodziewać słodkich scen i iście pozytywnych emocji, mamy tu zaś życie, prawdziwe, często pełne niespodziewanych zwrotów akcji, problemów i nieplanowanych wydarzeń, także tych złych, na które nie mamy wpływu. W pierwszej części Magda, zmienia swe życie, odchodzi od męża Marcina, z którym ma córeczkę Polę. Nową drogę rozpoczyna z artystą swej duszy, imieniem Alek. Życie Magdy, u boku męża było nieustanną walka, mąż kontrolował ją, był agresywny, zmuszał do seksu, z Alkiem zaś Magda dostaje skrzydeł. Tu ponownie, na drogę wkracza mąż Marcin, pierwszy tom finalnie wzbudza apetyt na dalszy rozwój sytuacji, który mamy właśnie w powieści Paleta marzeń. Zgubione szczęście. Znika Pola, Magda wie, kto jest odpowiedzialny za tę sytuację, czy będzie znów grała w trudną grę, którą funduje jej życie? Książka mknie jak szalona, nie można oderwać się od lektury, a finał znów bardzo zaskakuje. Emocje i szybka postępująca akcja, do tego świetnie skrojeni, życiowi bohaterowie, doskonała kontynuacja, czekam na trzecią odsłonę z wielką niecierpliwością. 


Dojrzałość wzruszeń - Alicja Masłowska–Burnos
Premiera: 26 czerwca 2019
Wydawnictwo: Lira
Oprawa: okładka miękka
Ilość stron: 336

 Jest to moje pierwsze spotkanie z tą pisarką. Alicja Masłowska–Burnos, pochodzi z Dolnego Śląska, jest autorką cyklu Trylogia ciszy, zaś debiutowała powieścią Nie wchodź w moją ciszę, powieść Dojrzałość wzruszeń, ukazała się w czerwcu tego roku, zaś ja dobrałam się do niej podczas ostatniego, jesiennego weekendu. Książkę zdobi boska okładka, w księgarni nie umknęłaby mi na pewno, Wy także jej poszukajcie, warto bowiem zagłębić się w tę świetną i wciągającą fabułę. To ciekawa, obyczajowa powieść na bazie rodzinnych tajemnic. Książka napisana jest przystępnym językiem, czyta się ją szybko, dzięki króciutkim rozdziałom. Marcin i zamożna Miranda poznają się, momentalnie pałając do siebie uczuciem, on nie waha się, by przeprowadzić się dla niej na drugi koniec Polski, razem wynajmują restaurację na wzgórzu w Złychwidokach, która kryje w sobie niecodzienną przeszłość. Zofia - babcia Marcina, która go wychowywała, umiera, wraz z jej śmiercią, odkrywa on sekrety związane z własny pochodzeniem i rodzicami, czy odnajdzie swoje, prawdziwe ja? Nieco tajemnicza, momentami mroczna i bardzo klimatyczna powieść, istny ideał na jesienne wieczory!


24 komentarze:

 1. Pierwsza część ci się podobała, więc i tę planuję przeczytać. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi bardzo podobała się pierwsza część, ta również zaskakuje, warto :)

   Usuń
 2. Dojrzałość wzruszeń może być ciekawa :) Lubię takie mroczne, tajemnicze klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Obydwie książki mnie zainteresowały. Lubię takie powieści.

  OdpowiedzUsuń
 4. Może w wolnej chwili skuszę się na przeczytanie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dobre powieści obyczajowe, idealne na wolny czas :)

   Usuń
 5. Obydwie książki mają coś w sobie, na pewno sięgnę po którąś w wolnej chwili :)

  OdpowiedzUsuń
 6. nie korci mnie podobna lektura póki co:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dojrzałość wzruszeń myślę, że by mi się spodobała, lubię takie tajemnicze i lekko mroczne książki :).

  OdpowiedzUsuń
 8. Obie chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Dojrzałość wzruszeń", to coś dla mojej teściowej, bo uwielbia takie klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie czytałam, póki co mam zaległości w serialu :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie nadążam już za polskimi autorkami, gubię się, tyle ostatnio książek wszystkie wydają :)

  OdpowiedzUsuń