poniedziałek, 21 października 2019

Zdrowie i pozytywna energia na jesień - Dwie, książkowe nowości Wydawnictwa Insignis – Skończ z tym sh*tem! - Gary John Bishop oraz Silna i szczęśliwa - Maria Borelius!

Jesienią wielu z nas odczuwa zmęczenie, brak energii, jesteśmy ospali i często dopada rezygnacja i jesienne smuteczki, warto zatem dać sobie zastrzyk pozytywnych fal i poznać dwie, książkowe nowości Wydawnictwa Insignis, o których więcej dziś u mnie!


Skończ z tym sh*tem!
Przestań uprawiać autosabotaż i upomnij się o własne życie
Gary John Bishop
Premiera: 18 września 2019
Wydawnictwo: Insignis
Tytuł oryginalny: Stop Doing That Sh*t.
End Self-Sabotage and Demand Your Life Back
Tłumaczenie: Olga Siara
Oprawa: okładka miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 288

Gary John Bishop w formie! Po bestsellerze o zadziornym tytule Unf*ck Yourself. Napraw się! Gary John Bishop, ponownie zaskakuje, a kolejna jego książka Skończ z tym sh*tem!, zdobywa świat, od 18 września dostępna jest także w Polsce. Skończ z tym sh*tem! Przestań uprawiać autosabotaż i upomnij się o własne życie, mówi nam autor już z okładki, która ponownie nie umknie w księgarni chyba nikomu. Ponownie dodam, iż nie jestem zbyt wielką fanką literatury motywacyjnej, zaś Gary John Bishop, swą twórczością, znów skrada mi serce, w świetny sposób bowiem, próbuje zmienić nasze podejście do życia, nie są to stereotypowe, motywujące, schematyczne sentencje, nakazy, to wskazówki, przyjemne w odbiorze z wielkim przymrużeniem oka. Jak zatem według autora żyć, by skierować się na dobre tory? Nasze życie, może uleć rewolucji, jeśli my sami tego chcemy, wszystko zaczyna się bowiem w naszej głowie. Wiemy, ze możemy, ale nic z tym nie robimy, kończy się na myśleniu, a my uprawiamy autosabotaż, żyjemy dalej nie do końca szczęśliwi. Zamiast marudzić, działajmy, realizujmy cele, marzenia, plany. To kolejny krok po książce Unf*ck Yourself, Gary John Bishop, ponownie pcha nas w stronę lepszego ja. Pisze w sposób ujmujący, trudno oderwać się od lektury, książka znów wciąga, z powodzeniem można ją pochłonąć dosłownie za jednym razem, jest tu bardzo dynamiczny i żywy język, który trafi do każdego. Książka otwiera umysł i skłania , by otworzyć się, konstruktywnie myśleć i skończyć tylko z narzekaniem, podejmując wyzwanie. Kolejna, świetna książka tegoż autora, ideał na jesienne smuteczki! Bez ryzyka nie osiągniesz nic nowego. I kropka. 


Silna i szczęśliwa. Rewolucyjny program antyzapalny
Maria Borelius
Premiera: 18 września 2019
Wydawnictwo: Insignis
Tytuł oryginalny: Health revolution
Tłumaczenie: Katarzyna Dudzik
Oprawa: okładka twarda
Ilość stron: 404

Mówi się, iż jelita, to nasz drugi mózg, zgadzam się z tym całkowicie i myślę, iż autorka książki Silna i szczęśliwa. Rewolucyjny program antyzapalny, Maria Borelius także. To naprawdę szczególna pozycja, historia wieloletnich poszukiwań do zdrowego, szczęśliwego życia. Maria Borelius, dziennikarka naukowa, dzięki wskazówkom, proponuje nam sposoby, jak odgonić od siebie wieczne zmęczenie, które tak wielu z nas dopada, szczególnie w okresie jesiennym. Można dodawać sobie energii poprzez sprawdzony badaniami plan, by nasze ciało i dusza były w idealnym stanie. Jako bazę traktujemy tu starożytną ajurwedę, o której bardzo wiele czytałam w kontekście kosmetyki, zaś książka Marii Borelius, odkrywa przede mną jej kolejne aspekty. Codzienność może być dobra, gdy my dla siebie będziemy łaskawi, dbajmy więc zarówno o zdrowie, jak i o duszę i ciało. Na swoim przykładzie autorka pokazuje, iż człowiek może znieść wiele, zaś pomimo to może zyskać zdrowie i wewnętrzny spokój, unikając wiecznych stanów zapalnych w ciele, ważna jest aktywność fizyczna i to, co jemy, w książce mamy zatem mnóstwo przepisów na dania w duchu ajurwedy, listę owoców działających przeciwzapalnie, orzechów, czy najlepsze probiotyki. Nasze ciała zbudowane są z tego, co jemy. Maria Borelius, pokazuje, czego unikać, zaleca zaś spacery, medytację, aktywność fizyczną, ale też… przytulanie! Książka jest istną skarbnicą dobrych inspiracji, polecam bardzo, szczególnie teraz, gdy częściej dopada zmęczenie i zniechęcenie, by zadbać o własne zdrówko!
 


10 komentarzy:

 1. Obydwie te nowości mnie zainteresowały. Będę na nie polować.

  OdpowiedzUsuń
 2. Obie książki myślę, że są warte uwagi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Druga jakoś bardziej do mnie przemawia i bardziej mnie zaciekawiła :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta druga książka to coś dla mnie :) Zainteresowałaś mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Obie książki wydają się bardzo godne uwagi. 😊

  OdpowiedzUsuń