środa, 30 października 2019

Zapowiedź Premiery! Gieśki. Księga przygód – Katarzyna Kielecka – Wydawnictwo Szara Godzina – Wspaniała, przygodowa powieść dla dzieci z dobrym przesłaniem!

W najbliższy poniedziałek, czyli już 4 listopada, swą premierę będzie miała nowa powieść, spod skrzydeł Wydawnictwa Szara Godzina, które wciąż zaskakuje mnie ciekawymi pozycjami. Nowość, to kolejna książka spod pióra polskiej pisarki Katarzyny Kieleckiej, zatytułowanej Gieśki. Księga przygód!


Jest to książka dedykowana młodemu czytelnikowi, kierowana do dzieci w wieki około 9-12 lat. Powieść łączy w sobie kochane przez dzieci przygody, ale też niesie za sobą wartości dydaktyczne i edukacyjne, uczy szacunku, tolerancji i niesie dobre przesłanie.

Czy chodząc do zwykłej podstawówki, można przeżyć niecodzienne przygody? Oczywiście! Wystarczy być Gieśkiem – pełnym humoru, nieco zuchwałym, odważnym i psotnym dziewięciolatkiem z klasy III G. Krzysiek, Czesiek i Misiek wplątują się w kolejne awantury, walczą z porywaczem, polują na czarownice, wywołują duchy, zastawiają zasadzki i snują filozoficzne rozważania o sensie życia. Wciąż wystawiają na próbę cierpliwość rodziców i ulubionej nauczycielki, a przy tym docinają sobie i kłócą się zawzięcie. Mimo to każdy wie, że w sprawach ważnych można na nich polegać, bo doskonale rozumieją, czym jest lojalność i co w życiu liczy się najbardziej. Zajrzyj do świata Gieśków. Tam zawsze się wiele dzieje, jest mnóstwo śmiechu, świetna zabawa, a ponadto znajdziesz w nim przepis na prawdziwą przyjaźń.

Katarzyna Kielecka od lat tworzy mniejsze formy literackie, wiersze, opowiadania, czy scenariusze przedstawień dla dzieci. Na co dzień autorka jest mamą, pracownikiem banku, pedagogiem, mieszka w Łodzi. Wydawnictwo Szara Godzina, wydało jej powieść Sedno życia oraz nowość Pod tym samym niebem, której recenzji wypatrujcie także u mnie. Książkę zdobi piękna okładka, która skusi oko młodszych czytelników, już od poniedziałku szukajcie jej na półkach księgarni, można ją też zamówić na stronach Empiku!


23 komentarze:

 1. Super, że książka niesie za sobą wartości :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, to bardzo ważne w literaturze dziecięcej, by nie tylko bawiła, ale tez uczyła :)

   Usuń
 2. Cenią sobie książki dla dzieci poruszające cenne wartości, więc na pewno wzbogacę nią za jakiś czas biblioteczkę mojego chrześniaka. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Cenie sobie nośniki, które zawierają jakieś wartościowe treści :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam tej autorki, ale ja od lat już nie szukam książek dla młodych czytelników :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli będę miała chwilę czasu to na pewno zajrzę do tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna pozycja dka dzieciaków ☺

  OdpowiedzUsuń
 7. Podoba mi się, że nie jest to zwykła książka, ale przy okazji czegoś uczy, do tego okładka wpadająca w oko, warto się zainteresować :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Takie książeczki są bardzo potrzebne ❤

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgoda pełna, dzieci powinny mieć styczność z takimi książkami :)

   Usuń
 9. Bo w takich historiach najłatwiej przemycić dobre wartości... fajna publikacja!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Na pewno sięgnę po te książki lubię sięgać po takie które uczę dobrego zachowania dzieci

  OdpowiedzUsuń