czwartek, 10 października 2019

Seans spirytystyczny, tajemnice i mroczny, wiktoriański dom – Bardzo klimatyczny, sensacyjny kryminał w gotyckim klimacie - Dama z wahadełkiem - Paulina Kuzawińska - Wydawnictwo Lira

Dziś u mnie książka, która z pewnością zagości na liście moich książkowych hitów tego roku. Jeśli, jak ja lubicie ciemniejsze zakamarki literatury współczesnej, jesteście miłośnikami klimatycznych powieści gotyckich, kryminałów i sensacji z sensualnym dotykiem kobiecego pióra, koniecznie sięgnijcie po powieść Dama z wahadełkiem.


Dama z wahadełkiem - Paulina Kuzawińska
Premiera: 7 sierpnia 2019
Wydawnictwo: Lira
Oprawa: okładka miękka
Ilość stron: 336


Dama z wahadełkiem, to powieść, którą napisała polska pisarka Paulina Kuzawińska. Jest to mój pierwszy raz z autorką, która ma już na swym koncie także debiutancką książkę, zatytułowaną Zaklęcie na wiatr. Paulina Kuzawińska jest absolwentką romanistyki, ma mopsika Bazyla, lubi, jak ja planszówki oraz podróże. Dama z wahadełkiem, skusi sprytne oko na półkach księgarni, naprawdę przecudowną okładką, wspaniale, trafnie nawiązującą do fabuły i klimatu powieści. Czego zatem możemy się spodziewać po książce? Młodziutka, filigranowa arystokratka Madeline Hyde, chcąc uleczyć swe poniszczone uczuciem serce i uspokoić myśli, przybywa na Wzgórze Mgieł do swej ciotki, lady Hortense. Piękny, otoczony wrzosami, wiktoriański dom, w którym zamieszkuje ciotka, staje się miejscem seansu spirytystycznego z medium, w których Madeleine, pośród wielu innych osób, również bierze udział. Wywoływanie duchów zmarłych osób, to niewątpliwie igraszki pomiędzy światami, bądźcie zatem gotowi na wiele, bowiem dochodzi tu do tajemniczych zdarzeń i śmierci. Madeleine zgłębia także sekrety domu ciotki, pomaga jej w tym przystojny i bardzo tajemniczy Gabriel, ale dziewczyną interesuje się także uroczy Clark. Całość nurza się w angielskiej, gęstej mgle i wszechobecnym, mrocznym, duchowym klimacie grozy. Jestem zachwycona książką od a do z, jest tu doskonała, postępująca, świetnie skrojona fabuła, przystępny, wyważony, płynny język, świetnie dopracowani, intrygujący bohaterowie i ciekawy finał. Powieść zachwyca, chłonie się ją ekspresowo, nie mogąc oderwać się od lektury. Przepiękny, wiktoriański klimat wchłonął mnie bez reszty. Polecam Wam tę książkę, koniecznie przeczytajcie ją jeszcze tej jesieni, doskonała w każdym calu, to piękna, mroczna, wciągająca, kryminalna powieść, która z pewnością, zostawi swój ślad w ciemnych zakamarkach wielu literackich serc!         

33 komentarze:

 1. Intryguje mnie mroczny klimat tej książki. Będę miała ją na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uuuu brzmi naprawdę ciekawie, aż mam ochotę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Klimat by mnie wciągnął całkowicie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ojjj, lubię taki eklimat, zapisuję :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię takie klimatyczne książki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie ciekawi mnie taka tematyka, ale książka może być wciągająca :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam tej książki, ale ma przepiękną okładkę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Strasznie lubię tematykę związaną z duchami. Książkę będę miała na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 9. Oj tym razem zdecydowanie dla mnie, choć czasu ostatnio mam zdecydowanie mniej, to zapiszę sobie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawy klimat, chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Chyba nigdy nie czytałam kryminału o takim klimacie! Muszę koniecznie sięgnąć po tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 12. O coś dla mnie, czuję, że taki klimat książki by mi się spodobał ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Zapowiada się ciekawie :)
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Hey dear!! Loved the post and already followed your blog, i want invite you to visit and follow back my blog! <3

  pimentamaisdoce.blogspot.pt

  OdpowiedzUsuń
 15. Od czasu do czasu lubię takie książki, więc będę miała ją na uwadze :)

  OdpowiedzUsuń