poniedziałek, 16 grudnia 2019

Dla miłośników słowiańskich klimatów - Wisznia ze słowiańskiej głuszy - Aleksandra Katarzyna Maludy - Wydawnictwo Szara Godzina – Książka na świąteczny prezent - Część 7

Siódma już odsłona mojej, blogowej serii Książka na świąteczny prezent, startuje w zasadzie tydzień przed Wigilią, jeśli zatem właśnie teraz obudziliście się i zaczynacie kompletowanie prezentów, trafiliście idealnie!


Wisznia ze słowiańskiej głuszy 
Aleksandra Katarzyna Maludy
Premiera: 17 maja 2019
Wydawnictwo: Szara Godzina
Oprawa: okładka miękka
Ilość stron: 368Nasze słowiańskie pochodzenie, interesuje obecnie bardzo wiele osób, zatem książka Wisznia ze słowiańskiej głuszy, której autorką jest Aleksandra Katarzyna Maludy, to idealny pomysł zarówno dla każdej słowiańskiej kobiety, jak i dla mężczyzny, rozkochanym w słowiańskich klimatach. Od lat fascynuję się słowiańską kulturą, ale też muzyką i cieszy mnie fakt, iż coraz więcej osób szuka naszych korzeni, zgłębiając właśnie kulturę Słowian. Koniecznie poszukajcie tej książki na półkach księgarni, jest to bowiem książkowa perełka dla miłośników właśnie słowiańskich klimatów z przecudowną okładką. Doskonała podróż poprzez słowiański gród Szeligów nad Dnieprem, w którym żyje tytułowa, piękna Wisznia, która zachwyca urodą, wieść o jej pięknie niesie się wraz z głosami, iż jest ona córką bogini Mokoszy. Wielką miłością do niej zapałał wielki wódz Hunów, imieniem Rua. Niestety lud Awarów bierze w niewolę zarówno ludność z grodu Szeligów, jak i Hunów, rozpoczynają się wspólne starcia i walki, a ważną w nich rolę grają tu waleczne kobiety, dla których zdecydowanie nie były to łatwe czasy. Wielka siła kobiet, natura, legendy, słowiańscy bogowie, całość miesza się z wątkami miłosnymi, ale także historycznymi. Doskonały, książkowy prezent dla miłośnika słowiańskich klimatów, powieść trafi tez w gusta fanów literatury osadzonej w historycznych realiach, polecam pod słowiańską choinkę! 


12 komentarzy:

 1. Raczej nie mój klimat, aczkolwiek nigdy nie wiadomo. Czasem wydaje mi się, że coś nie jest dla mnie, a zupełnie odwrotnie okazuje się po fakcie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że warto spróbować i po nią sięgnąć, zaś polecam ją na prezent także dla miłośnika tych klimatów :)

   Usuń
 2. Ostatnio zainteresowały mnie właśnie słowiańskie klimaty więc muszę koniecznie sięgnąć po tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tej książki nie planuję czytać. 😊

  OdpowiedzUsuń