czwartek, 5 grudnia 2019

Książka na świąteczny prezent - Część 2 – Wydawnictwo Szara Godzina – Wspaniała trylogia Anety Krasińskiej - Gdy opadły emocje, Gdy nadeszło życie oraz Gdy powrócił spokój!

Już jutro Mikołajki! Planujecie małe prezenty dla najbliższych? Myślę, że książka, prócz kosmetyków, jest zdecydowanie najlepszym pomysłem, by obdarować kogoś w ten szczególny dzień. Moja blogowa seria Książka na świąteczny prezent, dziś zachwyca wspaniałą trylogią Anety Krasińskiej, która wyszła spod skrzydeł Wydawnictwa Szara Godzina. Jest to idealny prezent zarówno na Mikołajki, jak i pod choinkę, dla każdej kobiety, miłośniczki emocjonalnej i życiowej współczesnej, rodzimej literatury obyczajowej.


Aneta Krasińska, to humanistka, zakochana w literaturze, autorka trylogii, którą dziś polecam, debiutowała w roku 2014, książką Finezja uczuć, ma już na swym koncie kilka powieści obyczajowych między innymi Pragnienia Elżbiety i Nadzieje Olgi, Marzenia Kaliny, czy W sieci uczuć. Jej trylogia, to trzy tytuły Gdy opadły emocje, Gdy nadeszło życie oraz najnowszy Gdy powrócił spokój. Gdy opadły emocje, to wspaniała powieść inicjująca ten emocjonalny cykl, z wielką przyjemnością, była ambasadorką tejże książki, ukazała się ona 24 marca tego roku, wówczas już zapowiadane były pozostałe dwa tomy, na których premiery z niecierpliwością czekałam. Gdy opadły emocje, zdobi przepiękna okładka, na której widnieje spokojna, piękna, kobieca twarz, wyrażając mnóstwo emocji, których w powieści nie brakuje. Poznajemy Marcelinę, kobietę przed czterdziestką, żonę Czarka i matkę trzynastoletnich bliźniąt Amelii i Olafa, codzienne życie i obowiązki, nie dają jej radości, często przytłaczają, sama widzi też własną, życiową rezygnację, przeciekający przez palce czas i lekki kryzys wieku średniego. Małe radości wnosi do życia Marceliny wieloletnia przyjaciółka, nieco zwariowana Magda, która wpada na pomysł ich uczestnictwa w spotkaniu po latach w liceum, ma być to impreza celebrująca maturę, którą zdawały już dwadzieścia lat temu. Biorąc udział w spotkaniu, widzą dawnych znajomych, nauczycieli, na spotkanie dociera też Emil, a do Marceliny wracają bolesne wspomnienia i jak się okazuje wciąż żywe, uczuciowe rany. 


W drugim tomie Gdy nadeszło życie, który swą premierę miał 25 czerwca, ponownie spotykamy Marcelinę, która obchodzi swoje czterdzieste urodziny, na przyjęciu znajduje się Magda, jej przyjaciółka, która pod sercem nosi dziecko. To Magda właśnie i jej życie, są dla czytelnika w tym tomie najważniejsze. Zmiany, nowe życie oraz tajemnice i kłamstwa, towarzyszące człowiekowi podczas prozy życia. Finalna odsłona serii, to powieść Gdy powrócił spokój, ukazała się 4 października tego roku, tym razem wchodzimy w skomplikowany świat Emila, jego problemów i emocji. Próbuje on odkryć starą tajemnicę śmierci przyjaciela, co nie jest, jak się okazuje takie proste. Czy uda mu się rozwikłać sprawę? Czy bohaterowie osiągną swój upragniony spokój? Warto skusić się na trylogię Krasińskiej, obdarować nią kogoś bliskiego. Jest to pełna emocji literatura, warto zagłębić się w świat życiowych refleksji wszystkich, trzech powieści. Polecam z całego serca na Mikołajki i pod choinkę!

 

26 komentarzy:

 1. Sometimes Christmas associated with romantic life. Great alternatives for Christmas gifts :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Osobiście uważam że książka jest lepszym pomysłem na prezent niż kosmetyk, książka się nie tak szybko zużyje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zarówno książka, jak i kosmetyk, to chyba prezenty idealne :) Książkę ma się na lata, można przekazać też komuś innemu :)

   Usuń
 3. Bardzo fajne propozycje :) Książki są idealnym prezentem!

  OdpowiedzUsuń
 4. Cała trylogia jest świetna. Taki zestaw książkowy jest idealny na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna propozycja na prezent :) Jakby nie było książki to uniwersalne prezenty, które sprawiają radość, gdy ktoś lubi czytać oczywiście :)

  OdpowiedzUsuń
 6. O już widzę, jak mojej teściowej się oczy zaświeca na taki prezent:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam książek tej pisarki, ale może teraz gdy o nich wiem skusze się.

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka na świąteczny prezent! Oczywiście! To świetny pomysł. Muszę wspomnieć mojemu Mikołajowi, mężowi o kilku pozycjach na mojej książkowej liście :))

  OdpowiedzUsuń
 9. Kocham ten cykl i każdemu go polecam. Nie czytałam jeszcze tylko ostatniej części, ale mam nadzieję, że uda mi się ją upolować. 😊

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie są to książki dla mnie, ale na prezent, dla kogoś kto lubi, idealna sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie znam tych książek. Jeszcze nie czytałam nic tej autorki

  OdpowiedzUsuń
 12. Super, ze pojawiły się kolejne części. Czytałam pierwszą dzięki wygranej u Ciebie w konkursie :), teraz muszę sięgnąć po kolejne :)
  Miłego dnia :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Książki to zawsze dobry pomysł na prezent :) Ja jeszcze nic tej autorki nie czytałam :)

  OdpowiedzUsuń