poniedziałek, 15 marca 2021

Droga Szamana. Etap czwarty: Zamek widmo - Wasilij Machanienko - Wydawnictwo Insignis – LitRPG w natarciu!

Za każdym razem, nowy tom cyklu Droga Szamana, cieszy mnie niezmiernie. Czekam zawsze z wielką niecierpliwością na kolejne tomy tej unikalnej serii, która niedawno doczekała się czwartej już odsłony.

Droga Szamana. Etap czwarty: Zamek widmo

Wasilij Machanienko

Premiera: 10 lutego 2021

Wydawnictwo: Insignis

Cykl: Droga Szamana Etap 4

Tytuł oryginalny: Путь Шамана. Шаг 4: Призрачный замок

Tłumaczenie: Gabriela Sitkiewicz, Joanna Darda-Gramatyka,

Oprawa: miękka

Ilość stron: 480


Droga Szamana, to książkowy cykl, z kręgu unikalnej fantastyki zwanej literaturą RPG. Cykl zdobył ogromną rzeszę fanów w Rosji, jak i w Polsce, autorem Drogi Szamana, jest Wasilij Michajłowicz Machanienko, urodzony w 1981 roku w Siewierodwińsku w Rosji, po studiach, pisarz przeniósł się do Moskwy, gdzie pracował w branży IT, obecnie skupia się na własnej twórczości literackiej, a seria Droga Szamana, ma już siedem części. Czytając cykl, znajdziemy się w wirtualnym świecie gry online, w świecie Barliona, czeka nas walka o przetrwanie, tu gracze przenoszą się umysłem ze swego ludzkiego życia, ich egzystencja w Barlionie, toczy się, gdy są zalogowani, ciało zaś pozostaje w kapsule, dzięki której łączą się z grą. Główny bohater Dmitrij Machan, którego znamy z poprzednich, trzech części, kontynuuje grę. Obecnie jest tu Szamanem Najwyższym i wciąż podnosi poziom swej postaci, rozwijając umiejętności. Podobnie, jak w poprzedzających tomach, fabuła szybko postępuje, a my przeżywamy literacką przygodę w wirtualnej grze. Własny klan rozwija skrzydła, Machan staje na czele Legend Barliony i próbuje pozyskać zamek widmo oraz tytuł hrabiego, nie odbywa się to oczywiście bez niespodzianek i przeciwności. Oczywiście Zamek widmo, to powieść przede wszystkim dla fanów cyklu, ale też dla miłośników literatury fantasy i maniaków gier. Jak zawsze polecam bardzo cały cykl i czekam na piątą odsłonę Szachy Karmadonta.18 komentarzy:

 1. Mam wszystkie cztery tomy, ale jeszcze ich nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Maniakiem gier nie jestem, ale myślę, że mojemu chłopakowi mogłaby ta pozycja przypaść do gustu. Zwłaszcza, że uwielbia fantasy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mimo,ze nie przepadam za fantastyką fantasy etc to ta pozycja ze względu na motyw gry bardzo mnie zaciekawiła :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam o niej z opisu brzmi ciekawie : )
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy cykl, chociaż tematyka nie moja. Polecę mężowi :)
  Pozdrawiam :))

  OdpowiedzUsuń