piątek, 12 marca 2021

Wiosenne NOWOŚCI Wydawnictwa Lira – Trzy książki, na które warto czekać! Od kryminału, thrillera i obyczajowego romansu, aż do powieści historycznej!

Piękna wiosna tego roku w Wydawnictwie Lira, zapowiada się wspaniale! Niczym kwiaty, na półkach księgarskich, zakwitną wspaniałe, nowe powieści, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę, oto one!


Dama Kier - Monika Godlewska

Premiera – 17 marca 2021

Zapowiada się wspaniała, debiutancka powieść w pięknym klimacie początku XX wieku. Premiera już w najbliższą środę, czekam zatem z wielką niecierpliwością, by przenieść się do innej epoki i pochłonąć tę intrygującą książkę, którą Wydawnictwo Lira, ozdobiło przeuroczą, klimatyczną okładką.

Intrygi, skandale i zakazana miłość… Czym może grozić łamanie konwenansów na edwardiańskich salonach?

Londyn, początek XX wieku. Lady Eleanor Hardinge, młoda arystokratka, wdowa i matka dwuletniego Williama, powraca z Indii, żeby zacząć życie od nowa. Tymczasem czeka ją konflikt o spadek z bratem zmarłego męża… Nora, chcąc osiągnąć swoje cele, staje się gwiazdą na firmamencie londyńskiej socjety. Kiedy na jednym z balów poznaje Cilliana Shawa, skrytego Irlandczyka, nawet nie przypuszcza, jaką tajemnicę skrywa mężczyzna i jakie ma wobec niej plany…


Znak Gryfa – Agnieszka Gładzik

Premiera – 24 marca 2021

Wspaniała okładka książki Znak Gryfa, kusi mnie niesamowicie. Powieść historyczna z bardzo intrygującą fabułą, skąpaną w aurze tajemniczości, zapowiada się naprawdę interesująco, już teraz zatem warto poszukać tej powieści w przedsprzedaży. 

Wyobraź sobie, że możesz poznać cudze myśli… Skusisz się?

Kiira Fersen, trzydziestoletnia nauczycielka w liceum dla dziewcząt, uwikłana w konwenanse i ograniczona lojalnością wobec rodziny, stara się odsunąć na bok własne aspiracje, aby ratować dobre imię Fersenów. Kiedy spotyka Emila, amerykańskiego psychiatrę, budzi się w niej tęsknota za innym życiem. Ten samozwańczy naukowiec-eksperymentator udowadnia, że możliwe jest zajrzenie do umysłu drugiej osoby i poznanie jej sekretów. Kiira rusza z Emilem w podróż po Niemczech, aby krzewić jego idee. Po początkowych sukcesach bohaterka zacznie boleśnie odczuwać konsekwencje swojej decyzji. Z biegiem czasu okaże się, że za Emilem stoi tajemniczy pracodawca, a prawda o istocie jego eksperymentów jest nieco inna. Para zostanie wciągnięta w niebezpieczną grę. Silna kobieta. Tajna organizacja. I niepokoje społeczne w przededniu I wojny światowej…


Kryptonim Romeo – Wojciech Nerkowski

Premiera – 31 marca 2021

Poprzednia powieść Wojciecha Nerkowskiego Okrutnie piękny, przypadła mi bardzo do gustu, jak będzie w przypadku Kryptonim Romeo? Kryminalny thriller z serii Robert Kidd, to marcowa, wiosenna propozycja Liry dla fanów powieści szpiegowskiej z dreszczykiem, zdecydowanie sięgnę po tę powieść, zatem warto u mnie wypatrywać jej recenzji.

 Szpieg i dwie kobiety. Która okaże się miłością jego życia, a która śmiertelną pułapką?

Robert Kidd – pół Polak, pół Amerykanin – otrzymuje szokującą wiadomość. Jego żona, która rzekomo zginęła trzy lata wcześniej w wypadku, nagle pojawia się gdzieś na Półwyspie Arabskim. Polskie służby wywiadowcze uruchamiają tajną operację, ale Kidd zaczyna działać na własną rękę. Jeśli odnajdzie żonę, będzie musiał wyplątać się z uczuciowego trójkąta… To pełna akcji powieść szpiegowska, a zarazem wciągający thriller o zdradzie i namiętnościach!

 

 

 

21 komentarzy:

 1. Jak tylko bede miala wiecwj czasu to sie skusze na przeczytanie

  OdpowiedzUsuń
 2. Książki zapowiadają się bardzo ciekawie. Może skuszę się na jakąś.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szykuje się dużo ciekawych nowości :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawe propozycje ; )
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. ciekawe porównanie książek do kwiatów, widzę ze est w czym wybierać patrząc na nowości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za docenienie <3 Wszystkie trzy, godne uwagi :)

   Usuń
 6. Zgadzam się co do okładki "ZNAKU GRYFA" jest piękna! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kryptonim Romero mnie zaciekawił, myślę, ze by mi sie ona spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Their covers are tempting and interesting, and I think the stories as well

  OdpowiedzUsuń