piątek, 19 marca 2021

Trylogia lwowska - Joanna Wtulich - Wydawnictwo Lira – Dwa tomy romansu historycznego - Ogień i lód oraz nowość Światło i mrok!

Uwielbiam książkowo przenosić się w czasie, zatem podczas moich, literackich podróży sięgam też po powieści historyczne. Dziś u mnie dwa tomy trylogii lwowskiej, której autorką jest Joanna Wtulich.


Ogień i lód oraz Światło i mrok - Joanna Wtulich

Cykl: Trylogia lwowska – Tom I oraz Tom 2

Premiera: 7 października 2020, 15 lutego 2021

Wydawnictwo: Lira

Oprawa: okładka miękka

Ilość stron: 304, 304


Tom drugi, pod tytułem Światło i mrok, będący nowością Wydawnictwa Lira, miał swą premierę niedawno, bowiem 15 lutego, pierwszy zaś, Ogień i lód, ukazał się jesienią w 2020 roku. Światło i mrok, przeczytałam od razu po ukończeniu pierwszego tomu, obecnie oczekuję już na finał trylogii lwowskiej. Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką, Joanna Wtulich, to nauczycielka i bibliotekarka, zakochana w książkach i we Lwowie, w którym umieściła powieściowo swoich bohaterów. Zarówno pierwszy, jak i drugi tom trylogii lwowskiej, czyta się doskonale, jest to powieść historyczna, retro romans z tłem początków XX wieku, mamy tu piękny Lwów i młodą hrabiankę Annę Lipińską, która wkracza w towarzyski świat salonów. Odważna i otwarta na świat, osiemnastoletnia Anna, wpada w oko pułkownikowi Michałowi Dukajskiemu, pojawia się też intrygujący Adam Małaszewicz. Życie i los, układa hrabiance różne scenariusze, nie obędzie się bez intryg, rozczarowań, skandali, niespodzianek, miłosnych wzlotów i walki o rodzinne klejnoty. Uparty pułkownik nie ustępuje w walce o Annę i dopina swego, drugi tom to też małżeńskie plany brata i przyjaciółki, trylogia nabiera rumieńców i tempa. Obie książki czyta się ekspresowo, powieści napisane są lekkim, przystępnym językiem, a bardzo dynamiczna, dobrze skonstruowana fabuła nie pozwala na nudę. W obecnym, swoistym boomie na dobre romanse historyczne, trylogia lwowska zdecydowanie zasługuje na uwagę, świetna, książkowa rozrywka na wysokim poziomie, nie pozostaje zatem nic innego, jak tylko czekać na trzeci, finalny tom!


 


20 komentarzy:

 1. Nie widziałam tej trylogii, ale opis brzmi ciekawie : ) Lubię takie książki
  Pozdrawiam: )

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam nadzieję, że trzeci tom także spełni Twoje oczekiwania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio polubiłam się z tym gatunkiem książek, więc nie wykluczam lektury tej trylogii.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie do końca dla mnie ale bardzo podobają mi się okładki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Coś dla mnie, lubię romanse historyczne ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. O tej trylogia nie słyszałam,opis bardzo zachęcający, pozdrawiam Ania

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapowiada się bardzo ciekawie. Ostatnio zaczynam sięgać po romanse historyczne.
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Taka podróż w czasie i przestrzeni... chętnie się w nią wybiorę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Sama okładka bardzo kusi oko, z chęcią bym przeczytała bo zapowiada się świetnie.

  OdpowiedzUsuń