piątek, 2 czerwca 2023

Początek lata z Wydawnictwem Lira – Madame Margot - Jan Jamiński oraz Jak cię zabić, draniu? - Jacek Getner.

Uwierzycie, że już za 20 dni powitamy kalendarzowe lato? Pierwsze kroki lata w Wydawnictwie Lira, zwiastują powieść Madame Margot oraz kontynuacja cyklu z Jackiem Przypadkiem.

Madame Margot - Jan Jamiński

Premiera – 14 czerwca 2023

W połowie czerwca światło dzienne ujrzy powieść Madame Margot, którą napisał Jan Jamiński. Zapowiada się tu bardzo ciekawa literatura piękna z intrygującą fabułą. Autor ma już na swym koncie debiutancką powieść Perveriada, zatem Madame Margot, będzie jego drugą książką. Z pewnością przeczytam i zrecenzuję dla Was ten tytuł.

Karaiby, lata osiemdziesiąte. Amerykanin Malcolm Lowry przybywa na Barbados, by podczas urlopu spokojnie ukończyć doktorat. Pierwszej nocy w hotelu California staje się przypadkowym świadkiem torturowania kobiety. Całemu zdarzeniu z balkonu przygląda się, popijając wino, tajemnicza dama w czerwonej sukni. Rano Malcolm niespodziewanie otrzymuje zaproszenie na kolację do widzianego na patiu oprawcy. Bohater będzie musiał stanąć do walki z własnym sumieniem i ze swoją obsesją na punkcie pani Margot. Ulegnie fascynacji madame czy pomoże więzionej kobiecie? Czy da się wciągnąć w grę, w której uczestniczą mieszkańcy hotelu? A może ta gra dotyczy także czytelnika…?

 

Jak cię zabić, draniu? - Jacek Getner

Premiera – 21 czerwca 2023

Cykl - Detektyw Jacek Przypadek - Tom 8

Jak cię zabić, draniu?, to kolejna odsłona cyklu komedii kryminalnych z Jackiem Przypadkiem. Ósmy już tom serii do księgarni trafi 21 czerwca, na dobry początek lata. Cykl z Jackiem Przypadkiem, z którym jestem od samego początku, rozpoczyna się książką Arszenik i stare obrazy, następnie pojawiły się Znamienne stany świadomości, trzeci tom ma tytuł Morderstwo w Orient Espresso, czwarty Żołnierz królowej Zanzibaru, piąta odsłona to W samą północ, szósta Śmierć nadejdzie w urodziny, zaś siódma Dziesięciu Mulatków, swą premierę miała w styczniu tego roku. Skusicie się na ósmą odsłonę?

Detektyw Jacek Przypadek tym razem rozwiązuje sprawy kręcące się wokół dwóch kółek. Stara się odnaleźć mordercę zakradającego się do snów znanego aktywisty rowerowego, a także pomaga oczyścić z zarzutów kuriera rowerowego, którego środowisko podejrzewa o zabicie kolegi za pomocą laleczki voodoo. Próbuje również wyjaśnić, czy wypadek znanego kolarza był wynikiem uderzenia pioruna. Tymczasem do mieszkania sąsiadki Jacka wprowadzają się jej dwie kuzynki, żądające sprawozdań ze śledztw detektywa. Są przekonane, że potrafią rozwiązywać zagadki nie gorzej niż on…


 

24 komentarze:

 1. Ciekawe nowości. Na pewno warto uwzględnić je w swoich planach czytelniczych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawie się zapowiadają :)

  OdpowiedzUsuń
 3. o! To już calkiem niedługo premeiry

  OdpowiedzUsuń
 4. Interesujące pozycje. Przychodzę z rewizytą, dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznam, że zainteresowały mnie te tytuły :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiada się bardzo ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 7. your blog is very nice. please keep writing :)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Madame Margot" mnie zainteresowała. Będę miała ten tytuł na oku.

  OdpowiedzUsuń
 9. Komedia kryminalna to coś zdecydowanie dla mnie :) Z przyjemnością przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
 10. bardzo zaciekawiły mnie te książki

  OdpowiedzUsuń