czwartek, 22 czerwca 2023

PREMIERA lipcowa Wydawnictwa Lira – Francuska dwórka - Weronika Wierzchowska

Letnie powietrze, czas wakacji, urlopów i wolny czas na książki! W lipcu Wydawnictwo Lira, szykuje dla czytelników prawdziwą, książkową gratkę. 

Francuska dwórka - Weronika Wierzchowska

Premiera – 5 lipca 2023

Już 5 lipca, na półkach księgarni, znajdziecie nową powieść historyczną spod pióra Weroniki Wierzchowskiej. Francuska dwórka, zapowiada się naprawdę intrygująco. Twórczość autorki, znam znakomicie, tu polecam Wam szczególnie książkę Desperatki, wydaną w zeszłym roku. Francuska dwórka, kusi oko przecudowną okładką, jak zawsze Lira, również w tym temacie nie zawodzi. Będzie to powieść kobieca, zanurzona w historii, polecam ją już waszej uwadze, warto też wypatrywać u mnie jej recenzji, którą postaram się dla Was przygotować szybko po premierze. Jestem ciekawa, jakie Wy macie książkowe plany na letni czas?

Piękna intrygantka, zmuszona do opuszczenia ojczyzny, trafia na dwór polskiej królowej…Giselle Morin, paryska intrygantka, bryluje na dworze Ludwika XIV. Gdy wchodzi w konflikt z samym kardynałem Mazarinem, by ratować własną głowę zmuszona jest opuścić ojczyznę. Francuska piękność ku swemu niezadowoleniu ląduje w Warszawie, gdzie zostaje przyjęta przez królową Ludwikę Marię, żonę Jana Kazimierza, i staje się jedną z jej dwórek. Okazuje się, że intrygi na warszawskim dworze są tak samo porywające i niebezpieczne, jak na francuskim, a wśród dworaków roi się od przystojnych rycerzy, równie nieokrzesanych, co fascynujących. Giselle poznaje nowy kraj i przez polskich przyjaciół rychło zostaje przemianowana na Żiselkę Morowiankę. Kiedy z trudem udaje się jej awansować w hierarchii dworskiej, Rzeczpospolita zostaje najechana przez potężną armię szwedzką. Żiselka rusza na prawdziwą wojnę w obronie przybranej ojczyzny… Powieść Weroniki Wierzchowskiej to prawdziwa gratka dla Czytelniczek lubiących historie z ikrą, odrobiną dowcipu i lekkiej pikanterii.


 


20 komentarzy:

 1. Zdecydowanie okładka mocno zachęca do przeczytania książki. Lubię takie klimaty książkowe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaka piękna okładka. Zachęca do zajrzenia do tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Już sama okładka wciąga do lektury. Wielkie brawa dla grafika. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię książki w takim klimacie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sounds like a good story, thanks for posting and introducing this book. I'm adding to my list.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię taką tematykę i chętnie sięgnę po książkę, a muszę dodać, że i okładka bardzo zachęca, jest śliczna :)
  Pozdrawiam ciepło, Agness:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, postaram się szybko zamieścić recenzję :)

   Usuń
 7. Piękna okładka, powieść pewnie też wciągająca :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka zapowiada się ciekawie :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń