sobota, 9 marca 2019

Nowość - Ciąg dalszy trylogii Winne Wzgórze - Tom 2 Nadzieja - Dorota Schrammek - Wydawnictwo Szara Godzina – Poznajcie hygge po polsku!

Nie ukrywam, iż po pierwszy tomie trylogii Winne Wzgórze, zatytułowanym Wiara, z wielką niecierpliwością wypatrywałam drugiej części i oto jest!

Winne Wzgórze. Tom 2 Nadzieja
Dorota Schrammek
Premiera: 14 lutego 2019
Wydawnictwo: Szara Godzina
Oprawa: okładka miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 304


Trylogia autorstwa Doroty Schrammek - Winne Wzgórze, zapoczątkowana w czerwcu przez powieść Wiara, niedawno powiększyła się o nowy, drugi tom, w Walentynki swą premierę miała Nadzieja. Pierwsza książka z tejże serii, zachwyciła mnie na tyle, że znalazła się w moich, książkowych hitach poprzedniego roku, zatem kontynuacji byłam bardzo ciekawa i przebierałam nóżkami, by jak najszybciej móc ją przeczytać, a oczekiwana miałam oczywiście spore. Czekam również na ostatnią część trylogii – Miłość, która jest już w przygotowaniu. Książki spod pióra Doroty Schrammek, wspaniale wydaje Wydawnictwo Szara Godzina, Winne Wzgórze. Nadzieja, skusi Was bowiem na półkach księgarni przepiękną, ciepłą okładką z romantyczną parą na tle zachodu słońca, z pewnością nie umknie ona oczom każdego miłośnika literatury obyczajowej. Dorota Schrammek, ma już w swym dorobku literackim sporo tytułów, debiutowała w roku 2015 powieścią Stojąc pod tęczą, po czym ukazały się między innymi Horyzonty uczuć, Na brzegu życia, Dom, którego nie było, czy też Tam, gdzie czekał anioł. Na co dzień pisarka mieszka w Pobierowie, jest spełnioną mamą trójki dzieci i żoną.


Hygge, to ostatnio bardzo często słyszane słowo, wywodzi się ono z języka duńskiego i oznacza szczęście, wygodę, komfort, równowagę życiową, hygge, to swoista filozofia życia, którą autorka przekazuje nam poprzez karty powieści. Tak bardzo potrzebuje hygge, współczesny człowiek, który goni każdą chwilę, nie ma czasu dla siebie i bliskich, nie ukrywam, iż właśnie między innymi moje zwierzęta, książki i muzyka są u mnie wyznacznikiem mojego własnego hygge. Drugi tom trylogii Winne Wzgórze, podobnie, jak pierwsza odsłona, ocieka wręcz ciepłem, powieść jest świetnie napisana, po prostu piękna i wciągająca, pełna przeróżnych emocji, czasem spokoju, czasem zaś przeogromnych zawirowań i rozterek życiowych bohaterów, których poznałam w pierwszej części. Książka kontynuuje bowiem losy, trzech, głównych, bohaterów, czyli Doroty, Liliany oraz Tadeusza. Dorota jest mamą dwóch chłopców i żoną Arka, po rodzinnej przeprowadzce na tereny Pojezierza Drawskiego, na Winnym Wzgórzu, prowadzi nowe życie, mąż sprawował tu dotychczas pieczę nad restauracją, skrywał też sekrety w tym temacie, ona zaś pracowała w bibliotece. W pierwszej części serii, kobieta miała podstawy sądzić, iż zatrudniona w restauracji menedżerka Karolina, jest zbyt bliska mężowi, zwłaszcza, że w wypadku, do którego doszło, przebywali razem w aucie. Dorota obecnie bierze sprawy w swoje ręce, jakie decyzje podejmie i czy zdoła dalej trwać w małżeństwie? Liliana na Winne Wzgórze przyjechała, gdy zachorowała jej ukochana babcia, miejsce staje się dla niej azylem, nowym wyzwaniem z agroturystyką i miejscem, gdzie poznała lekarza Wiktora, którego żona niedawno zmarła, kobieta widzi, iż jej postać nadal jest nieodłączną częścią jego życia i ich relacji. Bardzo czekałam też na dalsze losy Tadeusza, bowiem pomimo specyficznego charakteru, polubiłam go. Po śmierci mamy i partnerki, Tadeusz samotnie spędzał dni na Winnym Wzgórzu, nadeszły zaś zmiany i mężczyzna zbliżył się bardziej do ludzi. Po latach odnajduje się rodzina Tadeusza, on sam, początkowo niezbyt łatwo odnajduje się w tejże dziwnej dla niego sytuacji, która krok po kroku zmienia jego samego. Winne Wzgórze. Nadzieja, to kolejna, świetna powieść Doroty Schrammek i absolutnie doskonała kontynuacja pierwszego tomu, bardzo zżyłam się z bohaterami i nie ukrywam, iż ponownie z ogromną niecierpliwością wyczekuję trzeciej odsłony zatytułowanej Winne Wzgórze. Miłość, która wieńczyć ma ową trylogię. Jeśli jeszcze jej nie znacie, koniecznie musicie nadrobić zarówno pierwszą część, jak i tą, powieściową nowość!


30 komentarzy:

 1. Muszę jeszcze nadrobić pierwszą część. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię książki wydawnictwa Szara Godzina ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie chyba żadna nie zawiodła spod ich skrzydeł :)

   Usuń
 3. Muszę przeczytać pierwszą część 😉

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwsza jest też piękna, obie musisz przeczytać :)

   Usuń
 4. Myślę, że dużo osób byłoby zaciekawionych tą książką - właśnie ze względu a nurt hygge, który teraz jest tak modny i popularny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu każdy z bohaterów poszukuje swego hygge :) Polecam bardzo :)

   Usuń
 5. Książka w moim klimacie ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa jestem czy by mnie wciagnela, bo jestem bardzo wymagająca jeśli o książki chodzi :)

  OdpowiedzUsuń
 7. musze w koncu znowu czytac bo mam lenia ostatnio

  OdpowiedzUsuń
 8. Muszę koniecznie sięgnąć po pierwszą cześć, bo to propozycja dla mnie :)
  Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zdecydowanie muszę nadrobić te zaległości...

  OdpowiedzUsuń