wtorek, 19 marca 2019

Oczami Alexandry - Natasha Bell - Wydawnictwo Czarna Owca – Debiutancki, świetny thriller psychologiczny – Mroczne odkrywanie prawdy!

Wydawnictwo Czarna Owca, zawsze zaskakuje mnie mnogością absolutnie genialnych powieści z kręgu mrocznych zakamarków literatury. Dziś u mnie debiutancki, świetny thriller psychologiczny, który polecam Wam na wiosenne plany czytelnicze.

Oczami Alexandry - Natasha Bell
 Premiera: 13 lutego 2019
Wydawnictwo: Czarna Owca
Seria: Thriller psychologiczny
Tytuł oryginalny: Exhibit Alexandra
Tłumaczenie: Grażyna Woźniak
Oprawa: okładka miękka
Ilość stron: 392


Oczami Alexandry, to książka, której autorką jest debiutująca pisarka Natasha Bell, dorastała ona w Somerset, studiowała literaturę angielską w Yorku, obecnie zaś mieszka w Londynie, czy jej pierwsza powieść zrobiła na mnie wrażenie? Zdecydowanie tak, co potwierdza moje książkowe ciągoty do debiutów, mam nadzieję, iż Natasha Bell, zaserwuje nam kolejne powieści na tym samym, doskonałym poziomie i tak świetnie skonstruowane fabularnie. Powieść skusi Was na półkach księgarni intrygującą okładką w odcieniach krwistych, z pewnością nie można przejść obok niej obojętnie, koniecznie sięgnijcie po nią, bowiem naprawdę warto, zwłaszcza jeśli, gdy jesteście, jak ja, miłośnikami klimatów kryminalno-sensacyjnych z dużą nutą thrillera psychologicznego w literaturze współczesnej.


(…) Nie wiem, gdzie jest wasza mamusia, dziewczynki i próbuję sobie jej nie wyobrażać martwej w rowie (…). Alexandra Southwood zaginęła, zniknęła i nikt nie wie dlaczego, gdzie jest, co robi i czy żyje. Poszukiwania kobiety trwają, dochodzenie prowadzi policja, szuka jej mąż Marc. Podczas lektury skaczemy w czasie, obserwując głębokie myśli, psychikę i poczynania z perspektywy Alexandry i Marca przed i już po zaginięciu, książka totalnie wciąga już od pierwszego rozdziału, bardzo trudno oderwać się od niej, czekając wciąż na rozwiązanie i poznając nowe fakty. Co stało się z Alexandrą? Kim jest Amelia? Jest mnóstwo dziwnych tajemnic, zaskoczeń, fabuła spokojnie postępuje, zaś często powoduje szybsze bicie serca, książka, to prawdziwa magia thrillera. Intrygujące i nieco przerażające przesłanki chodziły mi po głowie podczas lektury, finał zaskakuje, spowodował we mnie mieszane uczucia dotyczące głównej bohaterki. Wkraczamy bowiem w kręgi eksperymentalnej sztuki, ale także w złożony świat psychiki kobiety, która skrywała wiele ciemnych sekretów. Jak bardzo rzeczywistość i prawdziwe życie, może splatać się z własnym projektem? Czy tak naprawdę znamy do końca osoby, z którymi żyjemy na co dzień i ich plany? Polecam Wam bardzo powieść Oczami Alexandry, to niesamowite i jednocześnie przerażające studium ludzkich granic na wielu płaszczyznach. Przeczytajcie koniecznie!


12 komentarzy:

 1. Jak thriller psychologiczny to biorę w ciemno!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bardzo lubię tego typu thrillery. Jestem na tak.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kocham thrillery, więc książka na pewno mi się spodoba! 😀

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem uzależniona od czytania thrillerów psychologicznych, więc nie mogłabym nie przeczytać. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Pozycja zdecydowanie dla mnie, lubię tego typu książki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Thriller psychologiczny - myślę, że podobałaby mi się ta książka. Wpiszę ją na listę do przeczytania.

  OdpowiedzUsuń