środa, 27 marca 2019

Nowość – Polska, czarna, kryminalna komedia! W grobie ci do twarzy – Andrzej F. Paczkowski - Wydawnictwo Lira – A w tym wszystkim Marlena z nożem w głowie!

Dziś u mnie książkowa, cieplutka jeszcze premiera! Oto genialny kryminał sensacyjny z konkretną dawką czarnego humoru!


W grobie ci do twarzy – Andrzej F. Paczkowski
Premiera: 20 marca 2018
Wydawnictwo: Lira
Oprawa: okładka miękka
Ilość stron: 320


Książka W grobie ci do twarzy, której autorem jest polski pisarz Andrzej F. Paczkowski, to wspaniała lektura na wiosnę, wciągająca, pełna energii, emocji, zwrotów akcji, z świetnym finałem. Jest to moje pierwsze spotkanie z autorem, choć Andrzej F. Paczkowski ma już na koncie kilka ciekawych pozycji, które po lekturze W grobie ci do twarzy, również mnie intrygują, debiutował w 2011 roku książką Bo moje siostry, na co dzień mieszka w Czechach, w Pradze, gdzie można odwiedzić jego bistro, bowiem Paczkowski, kocha kuchnię. Powieść W grobie ci do twarzy, jest cudownie wydana przez Wydawnictwo Lira, które wciąż zaskakuje genialnym nowościami, książka niechaj nie umknie Waszej uwadze w księgarni, zdobi ją boska, przyciągająca wzrok okładka z genialną ilustracją kobiecej głowy z nożem w głowie, na razie jest ona w moim top okładek na ten rok. Jest to powieść kryminalna, sensacyjna, groteskowa, od początku pełna zaskoczeń, absurdów i solidnej dawki czarnego humoru.

 
Trafiona nożem w głowę Marlena, trafia karetką do szpitala, w którym dziwnym trafem, obecnie dość często zdarzają się zgony. Jeśli to wydaje Wam się niecodzienne i dziwne, poczekajcie na kolejny ciąg zdarzeń. Marlena po zabiegu, nie pamięta kim jest, straciła pamięć, nie wie dlaczego ktoś interesuje się nią i chce pozbawić życia. Przygotujcie się na częste wybuchy śmiechu podczas lektury. Następuje wiele zabawnych, ale jednocześnie osadzonych w mrocznym klimacie sytuacji. Odwiedza ją matka, mąż Marleny, mafiozo planuje zabić ją, zwariowana przyjaciółka Wanda, przybywa z pomocą, pozostaje ucieczka ze szpitala i szukanie odpowiedzi. W grobie ci do twarzy, dosłownie pochłania się, momentalnie wciągając się z świetnie skonstruowaną, dynamiczną fabułę osadzoną w krótkich rozdziałach. Mamy tu lekki, przystępny język i żywe dialogi, dynamizujące całość. W grobie ci do twarzy, to powieść iście genialna, koniecznie musicie po nią sięgnąć tej wiosny, polecam z całego serca!23 komentarze:

 1. Akurat mam ochotę na kryminał z dawką czarnego humoru :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Takiej książki akurat ostatnio szukałam
  😉

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyznam, że jestem zainteresowana. Zapisuję sobie ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 4. Będę miała tę książkę w pamięci na czas, kiedy zechcą przeczytać coś lekkiego i niezobowiązującego. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię komedie kryminalne ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Coś dla mnie, z przyjemnością bym przeczytała :D

  OdpowiedzUsuń
 7. na początku byłam do tej książki sceptycznie nastawiona, ale już nie mogę się doczekać kiedy wpadnie w moje ręce :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dawno tego typu książek nie czytałam, zapowiada się ciekawie :)
  Pozdrawiam ciepło:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Książki nie znam, ale okładka jest boska!

  OdpowiedzUsuń
 10. Myślę, że tę książkę mogłabym przeczytać. Z opisu wydaje się być ok, mimo że nie do końca wpisuje się w to co lubie najbardziej.

  OdpowiedzUsuń