poniedziałek, 13 lipca 2020

Nowa powieść ze świata Uniwersum Metro 2035! Wydawnictwo Insignis - Piter. Bitwa bliźniaków - Szymun Wroczek – Uber po raz trzeci!

Miłośnicy świata Uniwersum Metro 2033 i Uniwersum Metro 2035, do których i ja należę, zawsze z utęsknieniem czekają na nowe powieści! Oto jest, Piter. Bitwa bliźniaków, to lipcowa, świeżutka nowość Wydawnictwa Insignis, która z pewnością zachwyci wszystkich fanów!


Piter. Bitwa bliźniaków - Szymun Wroczek
Premiera: 1 lipca 2020
Wydawnictwo: Insignis
Tytuł oryginalny: Питер. Битва близнецов
Seria: Uniwersum Metro 2035
Tłumaczenie: Patrycja Zarawska
Oprawa: okładka miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 360

Ogromny świat postapokaliptycznego, kultowego Uniwersum Metro 2033, rozrósł się niesamowicie, a projekt, który stworzył Dmitry Glukhovsky, żyje wciąż i nieustannie się rozwija. Rozwój ten przyniósł nam Uniwersum Metro 2035 i kolejne książki. Do Uniwersum Metro 2033, Glukhovsky wpuścił z dużym sukcesem kilku autorów, również w Uniwersum Metro 2035, mamy kolejnych pisarzy. Szymun Wroczek, którego miłośnicy serii, znają już z powieści Piter i Piter. Wojna, funduje nam kolejną, trzecią już odsłonę historii z Uberem. Nadal jest to literatura postapo, fantastyczno-naukowa, współczesne science fiction ze świetnie zarysowanymi postaciami, dynamiczną fabułą i ciekawymi zabiegami literackimi. W Metro 2033, żyjący w ukryciu ludzie, chronili się pod powierzchnią, w bunkrach, pod metrem, nadszedł zaś czas, by wrócić na powierzchnię, by na nowo odzyskać ziemię. Widzimy tu zakamarki, w których żyją ocaleni, ale też zniszczony Piter, czyli Petersburg, pozostałości życia, wspomnienia i chęci powrotu do normalności, pomimo wojny zarówno pod, jak i na powierzchni. Piter. Bitwa bliźniaków, poprzedzone preludium, podzielono na dwie części, pierwsza to Uber i smok, zaś druga, to Uber i wolność. Doświadczony stalker Uber, to bardzo ciekawa i specyficzna postać, którą zdążyłam polubić, rosły skinhead, lubiący adrenalinę, zaś jednocześnie marzący o odrodzeniu ludzkości, odzyskaniu utraconego świata, nie zamierza posłusznie zginąć i dotrwać do nowej cywilizacji, za którą trzeba walczyć. Szymun Wroczek znów napisał świetną książkę z Uniwersum Metro 2035, na czym zatem opiera tym razem swą powieść? Uber w nieoczekiwany sposób, trafia na stację Obwodnyj Kanał, gdzie stacjonujący ludzie, zachowują się bardzo dziwnie, do tego słychać tam dziwne dźwięki, jakby smoka, do tego dochodzi niezwykły Mer. Pojawia się uduchowiona dziewczynka Mika, która straciła mamę, wnosi ona dużo do naprawdę świetnej fabuły. Powieść zaskoczyła mnie klimatem, rzekłabym nawet swoistą, mroczną magią. Jestem nią naprawdę zachwycona i przekonana, że Piter. Bitwa bliźniaków, wciągnie kolejnych czytelników w ten osobliwy świat, który naprawdę warto poznać!18 komentarzy:

 1. To zdecydowanie coś dla mojej drugiej połówki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie przepadam za fantastyką 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiem, że cała ta seria ma swoje wierne grono czytelników.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety ,nie dla mnie - fantastyka ,to nie moje klimaty...
  Pozdrawiam i obserwuje

  OdpowiedzUsuń
 5. Może kiedyś sięgnę po tą serię ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koooniecznie, w zasadzie można zacząć od tej i później nadrabiać inne z Uniwersum :)

   Usuń
 6. Kurczę, zupełnie nie mój klimat książkowy, ale opis mnie zaciekawił :) Być może kiedyś się na nią zdecyduje.

  OdpowiedzUsuń