piątek, 31 lipca 2020

Już 6 sierpnia PREMIERA – Wydawnictwo Szara Godzina - Po nowe życie - Weronika Wierzchowska – Fascynująca historia o platerówkach, które niczego się nie bały!

W najbliższy czwartek, czyli 6 sierpnia, swą wielką premierę, miała będzie nowa powieść spod skrzydeł Wydawnictwa Szara Godzina, które wciąż funduje nam, czytelnikom wspaniałe i nietuzinkowe tytuły warte uwagi. Tym razem będzie to książka autorstwa polskiej pisarki Weroniki Wierzchowskiej, pod tytułem Po nowe życie!


Po zakończeniu drugiej wojny światowej trzy dziewczyny z 1. Samodzielnego Batalionu Kobiecego przemierzają na ciężarówkach, furmankach, konno i piechotą miasta i wsie Dolnego Śląska. Celem wyprawy jest Zalipie Dolne koło Lubania, gdzie platerówki mają się osiedlić. Podróż obfituje w przygody i niebezpieczeństwa. Trwa akcja przesiedleńcza. Na Ziemie Odzyskane napływają osadnicy z Kresów, szukając nowego miejsca do zamieszkania. W tych niespokojnych czasach trudno uniknąć spotkania z niemieckimi partyzantami i maruderami, bandami szabrowników i sołdatami z Armii Czerwonej. Pomimo wielu przeszkód nowo przybyli mieszkańcy próbują powrócić do normalności. Po nowe życie to powieść przygodowo-obyczajowa rozgrywająca się na polskim Dzikim Zachodzie w 1945 roku. Realia Polski powojennej zostały opisane z dbałością o szczegóły historyczne i tło obyczajowe. Warto poznać bohaterki, które nie dają sobie w kaszę dmuchać!


Weronika Wierzchowska, zadebiutowała w mojej biblioteczce we wrześniu ubiegłego roku, ciekawą powieścią Służąca. Pisarka z wykształcenia jest chemiczką, zaś jej pasją jest twórczość literacka, kocha książki, zwłaszcza te, gdzie pierwsze skrzypce grają kobiety, zarówno współczesne, jak i te z przeszłości. Jestem pewna, iż jej nowa powieść Po nowe życie, przypadnie mi do gustu, koniecznie wypatrujcie u mnie recenzji, ja już nie mogę doczekać się lektury. Powieść Po nowe życie, z pewnością docenią miłośnicy literatury obyczajowej, osadzonej w ciekawych, niecodziennych, historycznych okolicznościach. Tym razem bowiem, fabuła opiera się na silnych kobietach z Pierwszego Samodzielnego Batalionu Kobiecego, tuż po zakończeniu II wojny światowej, będą emocje, przygody i szczypta humoru, czekam z wielką niecierpliwością, a Wy?


25 komentarzy:

 1. O to nawet nie wiedziałam o tej premierze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam możliwość zrecenzowania tej książki, ale z niej zrezygnowałam.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieje, ze zdołam Cię przekonać po mojej opinii :)

   Usuń
 3. Nic nie słyszałam o tej premierze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ogólnie za powieściami obyczajowymi nie przepadam, ale jak są osadzone w jakiś naprawdę ciekawych okolicznościach, tak jak w tej książce, to czasami się skuszę i na tę pozycję też mam ochotę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie! Tu z pewnoscią będzie wyjątkowo, bo tło historyczne nadaje specyficznego odbioru :)

   Usuń
 5. Ciekawa pozycja, choć to na ogół nie moje klimaty, to od czasu do czasu sięgnę po coś z historią w tle :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przekonaj się, będzie u mnie recenzja, także może Cie pokuszę :)

   Usuń
 6. Zapowiada się dosyć ciekawie :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. No to zapisuję na listę do przeczytania, pozdrawiam Ania

  OdpowiedzUsuń
 8. Jest tyle książek, które chce się przeczytać i tak mało czasu :(

  OdpowiedzUsuń
 9. lubię takie książki o kobietach z werwą i odwagą:)

  OdpowiedzUsuń