czwartek, 2 lipca 2020

Nowość Wydawnictwa Szara Godzina - Bo trzeba żyć. Rodzina - Ewa Szymańska – Trzeci tom pięknej sagi rodzinnej na lato!

W propozycjach książkowych, które polecałam Wam na wakacje, pojawiła się nowość Wydawnictwa Szara Godzina, oto powieść autorstwa polskiej pisarki Ewy Szymańskiej pod tytułem Bo trzeba żyć. Rodzina!


Bo trzeba żyć. Rodzina - Ewa Szymańska
Tom 3 Sagi - Bo trzeba żyć
Premiera: 18 czerwca 2020
Wydawnictwo: Szara Godzina
Oprawa: okładka miękka
Ilość stron: 352


Powieść Bo trzeba żyć. Rodzina, już od 18 czerwca dostępna jest w księgarniach zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. To kolejna część pięknej sagi rodzinnej pióra Ewy Szymańskiej, która już zdobyła sporą rzeszę miłośników. Trzeci tom, zdecydowanie polecam przeczytać po lekturze Bo trzeba żyć. Apolonia oraz kontynuacji Bo trzeba żyć. Gabrynia, nie ukrywam, iż z niecierpliwością wypatrywałam Bo trzeba żyć. Rodzina, czekając na dalsze losy bohaterów. Powieść kusi oko piękną, scalającą klimatem całą sagę okładką, poszukajcie jej koniecznie robiąc zakupy czytelnicze na lato. Autorka sagi, Ewa Szymańska urodzona jest i wychowana na Podlasiu, ma dwie dorosłe córki, interesuje się historią, czas lubi spędzać w domowych zaciszu z kieliszkiem czerwonego wina, kocha też podróże, muzykę i swój ogródek.


Pierwszy tom sagi, zapoznał mnie ze szlachcianką Apolonią Niemyjską, która wyszła za zamożnego chłopa Franciszka Bąka, tom drugi obfitował już w losy ich dzieci, a przede wszystkim zdolnej córki - Gabryni. W Bo trzeba żyć. Rodzina, obserwujemy już ciężkie czasy powojenne i to, jak rodzina radzi sobie w trudnym okresie. Ponownie mamy tu do czynienia z powieścią z kręgu literatury obyczajowej z historią i malowniczym Podlasiem w tle, jest tu miłość, emocje, ale też życiowe, rodzinne historie, pełne ciekawych, znanych nam z poprzednich tomów bohaterów. Jesteśmy świadkami kolejnych wydarzeń po wojnie, które dotykają rodzinę Apolonii, widzimy także 21-letnią Gabrynię, która próbuje odnaleźć swoje miejsce w powojennej rzeczywistości pod rządami rosyjskimi, ratując polskie książki, ale też spoglądając w stronę miłości i własnej rodziny. Polecam Wam tę piękną sagę i nowy jej tom, to doskonała literatura obyczajowa z historią w tle i wspaniała, niebanalna lektura na wakacje, czy urlop!

 

12 komentarzy:

 1. Mam w planach. Książka już czeka na mojej półce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Musiałabym poznać poprzednie części sagi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z chęcią poznałabym wszystkie losy tej rodziny, ciekawie się zapowiada ta saga :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wciąga, koniecznie zacznij od pierwszego tomu :)

   Usuń
 4. Musiałabym najpierw sięgnąć po poprzednie części :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię książki tego wydawnictwa. 😊

  OdpowiedzUsuń