wtorek, 18 sierpnia 2020

Finał kryminalnej, łódzkiej trylogii z cyklu z komisarzem Tomkiem Kawęckim - Reset – Krzysztof Domaradzki – Wydawnictwo Czarna Owca

Po lekturze kryminalnego debiutu Krzysztofa Domaradzkiego, pod tytułem Detoks, sięgnęłam w ubiegłym roku, po drugi tom cyklu z komisarzem Tomkiem Kawęckim, czyli Trans, trzecią zaś, finalną odsłonę Reset, przeczytałam niedawno, choć miała ona swą premierę we wrześniu 2019 roku.

Reset – Krzysztof Domaradzki

Premiera: 18 września 2019

Wydawnictwo: Czarna Owca

Seria: Czarna Seria

Cykl: Z komisarzem Tomkiem Kawęckim

Tom 3 łódzkiej trylogii

Oprawa: miękka

Ilość stron: 560

Książka zwróci Waszą uwagę mroczną okładką, z pewnością sięgną po nią miłośnicy mrocznych zakamarków literatury i oczywiście ci, którzy mieli okazję wciągnąć się w tę wielowątkową kryminalną serię po lekturze dwóch, poprzednich tomów. Poza ową trylogią, polecam Wam też najnowszą, doskonałą powieść Domaradzkiego, zatytułowaną Sprzedawca. Krzysztof Domaradzki urodził się w 1989 roku, jest łodzianinem, mieszkającym i pracującym w stolicy w magazynie Forbes, Newsweeku, czy w Onecie. Seria z komisarzem Tomkiem Kawęckim, to świetny, kryminalny wybór na lato, najlepiej przed lekturą powieści Reset, nadrobić dwa poprzedzające tomy. Akcja trylogii toczy się w Łodzi, pierwsza część cyklu skupiała się na morderstwie studentki Martyny Bułeckiej, w Transie poznajemy sprawę zmasakrowanych zwłok policjantki Magdy Giętki, śmierci emerytki Henryki Świst, zaś Reset, to finał, w którym znamy już mordercę, Seweryn Kostka planuje swą największą zbrodnię. Pojawia się oczywiście oś serii, czyli kontrowersyjny komisarz Tomek Kawęcki i rozwodzący się obecnie nadkomisarz Witold Ptak, jest też naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Bartosz Adamski, Prokurator Adam Warga, bliźniacy, Beata Tarka, technik kryminalistyki, dziennikarka Alicja Mioduszewska, czy Anna Stelmach, która udowodnić ma zwierzchnikom, iż Kawęcki współpracuje z gangsterami. Do sprawy Kostki dochodzi także napad na Mioduszewską, która pisała o sprawie Bułeckiej. Podpalony garaż odkrywa cytaty z Biblii i następne tropy w postępującej sprawie i pościgiem za mordercą. Po nalocie na mieszkanie Kostki, Kawęcki, zrezygnował z pracy, obecnie zatrudnił się w ochronie, ma buldoga imieniem Frenchie, słucha Nosowskiej i nadal dużo pije, śledztwo zaś nie może ruszyć bez jego pomocy. Z Witoldem Ptakiem badają postać Kostki od momentu narodzin, odwiedzają miejsca, gdzie był zatrudniony, ale też pytają ludzi, którzy studiowali z nim, w grę wchodzi też parafia. Seweryn ma nowe miejsce i czai się na kolejną zbrodnię, która według niego jest wykonaniem boskiej woli. Kto pomaga mordercy i czy uda się go finalnie dorwać? Musicie koniecznie przeczytać. Cykl z komisarzem Tomkiem Kawęckim, to rasowy kryminał, świetnie skrojona fabuła i bohaterowie z krwi i kości, polecam bardzo!14 komentarzy:

 1. Coś dla mnie, zaciekawiło mnie,a jaka okładka fajna

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że cała trylogia to coś dla mnie, bardzo chętnie przeczytam, jeśli uda mi się kupić w postaci ebook :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno są ebooki, widziałam bodaj na platformie Legimi :)

   Usuń
 3. Przeczytałabym tę książkę 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. o to dla mnie:D szczególnie żem łodzianka:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Seria zapowiada się obiecująco :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zachęciłaś mnie do sięgnięcia po tę serię. 😊

  OdpowiedzUsuń