wtorek, 25 sierpnia 2020

PREMIERA już dziś! Oparta na faktach powieść Wydawnictwa Szara Godzina – Zośka. Dopóki biło serce - Anna Stryjewska – Pierwszy tom nowej, obyczajowej serii!

Już dziś, czyli 25 sierpnia, swą wspaniałą PREMIERĘ, ma nowa książka spod skrzydeł Wydawnictwa Szara Godzina. Tym razem, to oparta na faktach powieść Zośka. Dopóki biło serce, autorstwa Anny Stryjewskiej, która inicjuje nową, obyczajową serię!

 

W życiu przychodzi taki czas, że trzeba coś zrobić wbrew całemu światu. Odrzucić lęki i obawy, pogodzić się z poniesionymi porażkami i podążyć za głosem serca, aby realizować swoją pasję. Po prostu – zmienić teraźniejsze życie. Zośka długo dojrzewa do tej decyzji. Doświadczy dużo złego, zwłaszcza ze strony najbliższych. Przypadkowe spotkania z niezwykłymi osobami oraz doping ciotki i nauczycielki pomagają jej zrozumieć, że nie pasuje do tego świata, w którym teraz żyje. Aby przekonać się o swojej wartości, musi więc wyrwać się ze skostniałego środowiska. Nie jest to łatwe, gdy ma się tylko 18 lat i marzenia o projektowaniu mody. Oparta na faktach powieść pokazuje życie niewielkiej społeczności wiejskiej lat 60. w Polsce, problemy życia codziennego bohaterów, a przede wszystkim dążenia młodej dziewczyny, by być kochaną i rozwijać swój talent wbrew piętrzącym się przeszkodom.

 

 

Twórczość Anny Stryjewskiej, poznałam przy okazji powieści Mistrzowie życia, Chłopiec z ulicy Wschodniej oraz Kochankowie miasta, pisarka zawodowo zajmuje się nieruchomościami i mieszka w Łodzi. Na pierwszy tom serii Zośka, zatytułowany Dopóki biło serce, naprawdę warto zwrócić uwagę, jest to powiem książka oparta na realnych wydarzeniach. Jestem przekonana, że zapowiada się interesująca lektura, już teraz szukajcie jej w internetowych i stacjonarnych księgarniach, warto też dodać, iż już w przygotowaniu, jest drugi tom serii, pod tytułem Zośka. Przepustka do szczęścia!

 

 

17 komentarzy:

 1. Fabuła intrygująca, nie mogę się doczekać lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czasami lubię sobie takie oparte na faktach książki przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książki i filmy na faktach to zawsze działają na mnie jak lep na muchy

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że uda mi się przeczytać tę książkę w przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada się bardzo ciekawie. Na pewno warto przeczytać.
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię książki oparte na faktach :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przeczytałabym, lubię książki oparte na faktach, poza tym ładna okładka :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie wiem dlaczego, ale jakoś nie mogę się przekonać do tego typu literatury:)

  OdpowiedzUsuń