piątek, 16 października 2020

Nowa seria na blogu! KSIĄŻKA NA JESIEŃ z Wydawnictwem Szara Godzina – Zośka. Dopóki biło serce - Anna Stryjewska

Jesień, to wprost idealny czas, by nadrobić czytelnicze zaległości i zrealizować swoje książkowe plany. Dłuższe już wieczorki, kubeczek gorącej herbatki ziołowej, kocyk i dobra, polska literatura spod skrzydeł Wydawnictwa Szara Godzina, tego właśnie możecie spodziewać się u mnie, w nowym cyklu KSIĄŻKA NA JESIEŃ, którego dziś pierwsza odsłona!

Wydawnictwo Szara Godzina tej jesieni, oddało w nasze ręce sporo ciekawych powieści, wybrałam zatem dla Was kilka nowości, idealnych na jesienny czas, każda z nich wyszła spod pióra polskich autorek, czasem nawet debiutujących, myślę, że warto śledzić moją serię i koniecznie zainspirować się, sięgając po polecane przeze mnie tytuły, zdecydowanie godne polecenia! Pierwszą książką, idealnie wpisującą się w jesienną lekturę, jest obyczajowa powieść, która miała swa premierę jeszcze w sierpniu, jest to książka oparta na faktach pod tytułem Zośka. Dopóki biło serce, autorstwa Anny Stryjewskiej. Twórczość pisarki, poznałam przy okazji trzech powieści: Mistrzowie życia, Chłopiec z ulicy Wschodniej oraz Kochankowie miasta, pisarka zawodowo zajmuje się nieruchomościami i mieszka w Łodzi. Pierwszy tom serii Zośka, zatytułowany Dopóki biło serce, to powieść oparta na prawdziwych wydarzeniach, poszukajcie tej książki w internetowych i stacjonarnych księgarniach, bowiem naprawdę warto jesiennie poznać tę nietuzinkową historię.

Siedemnastoletnia Zosia Martin, wraz z rodzicami i młodszą siostrą Jadzią, mieszka w małej wsi na gospodarstwie. Dziewczyna skończyła właśnie szkołę zawodową i chce uczyć się dalej, iść do technikum i rozwijać swą pasję do mody. Rodzina nieprzychylnie patrzy na plany Zosi i załatwia jej, przynoszącą pieniądze, posadę w sklepie. Zosia zaś szyje, kocha tworzyć ubrania i marzy. Czy uda jej się podjąć trudne decyzje i podążać za pasją? Zdradzę Wam, iż już zapowiadany jest drugi tom serii, zatytułowany Zośka. Przepustka do szczęścia, którego również warto wypatrywać, a jesiennie polecam Wam z całego serca Zośka. Dopóki biło serce!


 

20 komentarzy:

 1. Bardzo chętnie bym ją przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bym przeczytała z chęcią, super seria się zapowiada :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dużo dobrego czytałam o tej książce i chciałabym ją przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie moje klimaty, ale ostatnio udaje mi się więcej czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przypuszczam, że historia dziewczynki Zosi w końcu spełni rodzicom jej marzenie o zostaniu znaną projektantką mody.
  Czy tak jest, przyjacielu?

  OdpowiedzUsuń
 6. Niewiele książek wydawnictwa Szara Godzina miałam w swoich rękach, chętnie więc zobaczę, co będziesz polecała:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam tak wiele tytułów do nadrobienia, a tak mało czasu :( Chciałabym, żeby i u mnie jesień przyczyniła się do większej motywacji do czytania :)
  Ksiazka zapowiada sie calkiem niezle :)

  OdpowiedzUsuń
 8. już wkrótce będę czytała tę książkę i jestem jej naprawdę ciekawą. 😊

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawe pozycje, muszę rozejrzeć się za nowościami na jesień.

  OdpowiedzUsuń