czwartek, 29 października 2020

Szlak Srebrnych Mgieł - Joanna Tekieli - KSIĄŻKA NA JESIEŃ z Wydawnictwem Szara Godzina – Przepiękna, mądra i emocjonalna powieść!

Czwarta odsłona mojego, jesiennego cyklu KSIĄŻKA NA JESIEŃ, to kolejna perełka spod skrzydeł Wydawnictwa Szara Godzina. Szlak Srebrnych Mgieł, to powieść, której autorką jest Joanna Tekieli, książka jest październikową nowością, zatem koniecznie poszukajcie jej już w internetowych i stacjonarnych księgarniach. 


Szlak Srebrnych Mgieł - Joanna Tekieli

Premiera: 7 października 2020
Wydawnictwo: Szara Godzina
Oprawa: okładka miękka
Ilość stron: 288


Szlak Srebrnych Mgieł, to pierwsza powieść Joanny Tekieli, wydana przez cenione przeze mnie Wydawnictwo Szara Godzina, także nie ukrywam, iż czekałam na nią bardzo i od razu po premierze zabrałam się za lekturę. Urodzona w Krakowie, Joanna Tekieli, to wielka miłośniczka książek, kawy, przyrody i gór, autorka cyklu książek, Leśna Ostoja, których nie miałam okazji poznać. Powieść Szlak Srebrnych Mgieł, to przepiękna, mądra, emocjonalna i ciepła powieść, którą czyta się szybko, z wielką przyjemnością, przystępny język oraz ciekawie skonstruowana fabuła, wciąga i nie pozwala oderwać się od książki. Zakochane w sobie małżeństwo Beata i Witek, swą dziewiątą rocznicę ślubu planowali uczcić na górskim szlaku, wyprawę na amerykański Szlak Srebrnych Mgieł, planowali z wielką radością, zaś los postanowił inaczej. Witek ginie w wypadku, a Beata z trudem radzi sobie z samotnością, miewa myśli samobójcze. On był moim życiem (…). Czy kobieta podniesie się i zdobędzie szlak u boku przewodnika imieniem Harry? Bardziej gotowa nigdy nie będę. Cóż wydarzy się podczas wyprawy? Koniecznie musicie przeczytać. Każdy z nas ma swój własny szlak, który przemierzamy często z przeszkodami, problemami, ale zawsze do przodu, ważne jest, by znaleźć go, doceniać tę drogę, podziwiać to, co dzieje się wokół, pokonywać go zawsze z własną siłą, mieć cel, takie przesłanie niesie Szlak Srebrnych Mgieł. Naprawdę warto przeczytać tę malowniczą, pełną emocji książkę, według mnie, jesienne, książkowe must have!


 

20 komentarzy:

 1. A ja pochwalę za ładne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka w moim stylu, więc na pewno będę o niej pamiętać. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam i książka mnie urzekła, szczególnie miejscem, które wybrała autorka na fabułę - piękna opowieść :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Myśle, ze wpisuje się w moje gusta i ma bardzo ładna okładkę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Okładka cudowna, aż ma się ochotę siąść i zatracić w książce. Już zapisuję ją sobie na swoją listę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Super pozycja na jesień... a jeśli chodzi o zdjęcia, to są piękne! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie słyszałam wcześniej o tej pozycji, ale być może po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękna oprawa. Jednak pozycja ta nie za bardzo wpisuje się w mój gust :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Już sobie zapisuję jak pozycję do poszukania, pozdrawiam Ania

  OdpowiedzUsuń