poniedziałek, 2 listopada 2020

Jesienna, książkowa podróż z historią w tle - Antonia. Na Podlasiu - Agnieszka Panasiuk - KSIĄŻKA NA JESIEŃ z Wydawnictwem Szara Godzina

Bardzo cieszę się, iż mój jesienny cykl KSIĄŻKA NA JESIEŃ, zyskał Wasze spore zainteresowanie! Dziś mam dla Was powieściową perełkę Wydawnictwa Szara Godzina, która inicjuje obyczajowy cykl z historią w tle. Koniecznie poszukajcie książki Antonia. Na Podlasiu na półkach internetowych i stacjonarnych księgarni, jest to bowiem doskonała, niebanalna lektura na jesienne wieczorki, bardzo malownicza, świetnie napisana powieść, która skradnie wiele czytelniczych serc.

Antonia. Na Podlasiu, była wyczekiwaną przeze mnie, wrześniową premierą, jest to pierwszy tom trylogii Na Podlasiu, autorstwa Agnieszki Panasiuk. Autorka z wykształcenia jest nauczycielką historii, zawodowo pracuje w administracji, zaś wolny czas spędza w gronie rodziny, pasjonuje się ogrodnictwem i filmem, debiutowała świetną powieścią Podróże serc, którą również przy okazji polecam. Na Podlasiu, to historyczna literatura obyczajowa, saga rozgrywa się na podlaskich terenach w drugiej połowie XIX stulecia i już zapowiadane są dwa jej kolejne tomy Cecylia. Na Podlasiu i Aleksandra. Na Podlasiu

Antonia. Na Podlasiu, przenosi nas do 1869 roku, tu śliczna i mądra Antonia Gillard, traci pracę nauczycielki w Warszawie. Olga Fiodorowna Wołgogradowa, wypowiada Tosi i jej przyjaciółce Krysi posady, bowiem wychodzi na jaw, iż potajemnie uczyły one języka polskiego i historii, co pod zaborami było surowo zabronione. Szybko otrzymuje propozycję pracy guwernantki w Białej na Podlasiu, gdzie uczy dwie córki sekretarza naczelnika Fiodora Tochorzewskiego. Tosia poznaje miasto, rodzinę pracodawcy, ale też księgarza Józefa i jego żonę Adelę Jasnowską oraz rodzinę Woldańskich. Sprawy komplikują się, Antonia ponownie szuka posady i już jako dama do towarzystwa dla hrabiny Stefanii Bolinowskiej, czerpie z życia, odnajduje miłość, jednocześnie podejmując się działań propolskich. Lubicie nietuzinkowe, ciekawe obyczajowe powieści z historią w tle? Jeśli tak, Antonia. Na Podlasiu, totalnie zachwyci Was i mam nadzieję wraz ze mną wypatrywać będziecie kolejnych tomów sagi! Polecam jesiennie!


 

 

21 komentarzy:

 1. Jak historia w tle to mogłaby mnie ta książka zaciekawić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Historia jest tu tłem i pięknie wpleciona jest w fabułę :)

   Usuń
 2. Jak znalazł na obecne długie wieczory :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Może kiedyś... Ogólnie teraz poszłam w thrillery, znowu :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętaj koniecznie o niej, ja tez kocham thrillery :)

   Usuń
 4. Koniecznie, ja czekam na drugi tom sagi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie jest chyba to do końca książka dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 6. Raczej nie dla mnie, zupełnie nie moja tematyka.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja bym chętnie podjęła się jej przeczytania, zdaje mi się, że mogłaby mi się spodobać. Lubię książki, które dzieją się w dawnych czasach :) Zaciekawiła mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię takie klimaty, więc chętnie sięgnę po książkę.

  OdpowiedzUsuń
 9. średnio mnie takie klimaty jarają ale zdjęcia piękne:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Lubię książki z historią w tle, chociaż zazwyczaj sięgam po te osadzone w czasach drugiej wojny światowej. Być może jednak sięgnę po tę pozycję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sięgnij i przekonaj się, polecam Ci zatem tez powieść "Gruzowisko" :)

   Usuń