wtorek, 17 listopada 2020

Pandemia. Raport z frontu - Paweł Kapusta - Wydawnictwo Insignis – Co dzieje się na linii frontu w walce z koronawirusem?

Pandemia ma wpływ na życie każdego z nas, totalnie zmieniła funkcjonowanie całego społeczeństwa. Przyrosty zachorowań na koronawirusa szokują, pandemia od wiosny rozwinęła się i przyspieszyła, a my wszyscy uczymy się żyć w ten nowej rzeczywistości. Dziś u mnie książka Pandemia. Raport z frontu, będąca zapisem tego, co działo się podczas pierwszej fali wirusa, publikacja mocna, okrutnie prawdziwa. 


Pandemia. Raport z frontu - Paweł Kapusta

Premiera: 2 września 2020

Wydawnictwo: Insignis

Oprawa: miękka

Ilość stron: 260 

Pandemia. Raport z frontu, to relacje ratowników medycznych, pielęgniarek, diagnostów i wszystkich tych, którzy są blisko zagrożenia. Pandemia, to przede wszystkim wielkie dramaty, walka o zdrowie, duże napięcie i wybory. Pandemia dotknęła każdego z nas, w książce możemy poznać wstrząsające często relacje Pawła Kapusty, który dokumentował jej przebieg od początku. Obserwujemy te chwile oczami wielu osób, także autora, który również zachorował na koronawirusa. Relacje często wgniatają w fotel, walka w karetkach pogotowia, na SOR-ach, to często jazda bez trzymanki, mamy tu aż 23 dni raportu, poza tym jest tu wywiad z ówczesnym ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim, z Profesorem Krzysztofem Simonem, Profesorem Witoldem Orłowskim oraz Profesorem Marcinem Królem. To raport o pustych ulicach, pełnych sklepach, kwarantannie, testach, absurdach, zdalnym nauczaniu, walce, ale też o dowożonych do szpitali posiłkach, wdzięczności, poświeceniu. Warto, naprawdę warto przeczytać!22 komentarze:

 1. Książka jak najbardziej na czasie. Mam ją w swojej biblioteczce, ale jeszcze jej nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi zachęcająco :) Mimo, ze już powoli ma się dość tej pandemii to takie przeczytanie jak to wygląda od strony ratowników otwiera oczy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszyscy jesteśmy zmęczeni tym stanem, ale warto poczytać naprawdę! :)

   Usuń
 3. oj temat mocno na czasie widzę, sporo sie mówi i słyszy

  OdpowiedzUsuń
 4. Choć nie bagatelizuję pandemią, to mam dosyć czytania i mówienia o niej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Coś zdecydowanie teraz na czasie :) Chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Temat bardzo aktualny, co prawda mam przesyt tej pandemii, ale i tak bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Słyszałam o tej książce, zapowiada się ciekawie i przede wszystkim na czasie.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja poki co unikam takich ksiażek, pandemi już nie mogę znieść ;p

  OdpowiedzUsuń
 9. Książka bardzo na czasie, na pewno warto przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Raport z pandemii mamy codziennie w tv niestety :P

  OdpowiedzUsuń